Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Yeni Şiirler Rainer Maria Rilke

#smrgSAHAFYeni Şiirler

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303166117
166117
Yeni Şiirler
Yeni Şiirler #smrgSAHAF
Cem Yayınevi
0.00
Yeni Şiirler, şairin seçtiği bu addan da anlaşılacağı üzere, Rilke'nin şiir serüveninde, Orpheus'a Soneler ve Duino Ağıtları ile sürecek olan yeni, modern bir şiir tasarımını gerçekleştiriyor. Buradaki şiirler, şairin iç ve dış dünya sorunsallarına şiirsel yanıtının çeşitlemelerini sunuyor. Öznel algılayış ve bakış, yerini cisimlerin ya da şeylerin, nesnelerin dünyasına bırakıyor, şiir nesnelleşirken, aynı zamanda nesneleşiyor. Bu yüzden, Rilke araştırmasında Ding-Gedicht (şey-şiir) kavramı özellikle bu kitaptaki şiirler için kullanılıyor. Ama bu sürecin, izleyen yılların şiirlerinde de sürdüğü saptanıyor. Biz oynuyoruz hâlâ. Korkarak zor öğrendiğimizi söyleye söyleye ve zaman zaman tavır takınmayı bırakarak; ama senin bizden uzaklaşan, oyunumuzdan kopan varlığın takılır arada bir hislerimize, tıpkı o gerçekle ilgili bir bilgi gibi üzerimize çökerek, böyle bir süre için kendimizden geçerek hayatı oynarız, hiç alkış düşünmeden.
 • Açıklama
  • Yeni Şiirler, şairin seçtiği bu addan da anlaşılacağı üzere, Rilke'nin şiir serüveninde, Orpheus'a Soneler ve Duino Ağıtları ile sürecek olan yeni, modern bir şiir tasarımını gerçekleştiriyor. Buradaki şiirler, şairin iç ve dış dünya sorunsallarına şiirsel yanıtının çeşitlemelerini sunuyor. Öznel algılayış ve bakış, yerini cisimlerin ya da şeylerin, nesnelerin dünyasına bırakıyor, şiir nesnelleşirken, aynı zamanda nesneleşiyor. Bu yüzden, Rilke araştırmasında Ding-Gedicht (şey-şiir) kavramı özellikle bu kitaptaki şiirler için kullanılıyor. Ama bu sürecin, izleyen yılların şiirlerinde de sürdüğü saptanıyor. Biz oynuyoruz hâlâ. Korkarak zor öğrendiğimizi söyleye söyleye ve zaman zaman tavır takınmayı bırakarak; ama senin bizden uzaklaşan, oyunumuzdan kopan varlığın takılır arada bir hislerimize, tıpkı o gerçekle ilgili bir bilgi gibi üzerimize çökerek, böyle bir süre için kendimizden geçerek hayatı oynarız, hiç alkış düşünmeden.
   Stok Kodu
   :
   303166117
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   270 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Çeviren
   :
   Yüksel Pazarkaya
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   166117    Yeni Şiirler     Cem Yayınevi    Rainer Maria Rilke    Şiir    Avusturya Edebiyatı                        9789754068993        Yüksel Pazarkaya    9789754068993        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat