Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Türkiye Türkçesinde Anlamca Kaynaşmış- Deyimleşmiş Birleşik Fiiller De Türkiye Türkçesinde Anlamca Kaynaşmış- Deyimleşmiş Birleşik Fiiller De

#smrgKİTABEVİTürkiye Türkçesinde Anlamca Kaynaşmış- Deyimleşmiş Birleşik Fiiller

Liste Fiyatı : 70,00
İndirimli Fiyat : 56,00
Kazancınız : 14,00
%20
Temin süresi 10 gündür.
9789751620835
139049
Türkiye Türkçesinde Anlamca Kaynaşmış- Deyimleşmiş Birleşik Fiiller
Türkiye Türkçesinde Anlamca Kaynaşmış- Deyimleşmiş Birleşik Fiiller #smrgKİTABEVİ
TDK Türk Dil Kurumu
56.00
Türkiye Türkçesinde kullanılan anlamca kaynaşmış- deyimleşmiş birleşik filler hakkında pek fazla inceleme yapılmamıştır. Türkçenin ne kadar zengin ifade imkanlarına sahip olduğunu gösteren bu yapıdaki birleşik fiillerin çok az bir kısmı sözlüklerde yer almaktadır. Hangi fiillerin, hangi isim unsurlarıyla anlamca kaynaşarak, deyimleşerek birleşik fiil oluşturduğu hususu bugüne kadar bir iki istinası dışında ele alınmamıştır. Dilimizin bu tür birleşik fiiller bakımından gücü de yeterince bilinmemektedir. Yaptığımız bu çalışma ile yukarıda işaret ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi amaçlanmıştır.
 • Açıklama
  • Türkiye Türkçesinde kullanılan anlamca kaynaşmış- deyimleşmiş birleşik filler hakkında pek fazla inceleme yapılmamıştır. Türkçenin ne kadar zengin ifade imkanlarına sahip olduğunu gösteren bu yapıdaki birleşik fiillerin çok az bir kısmı sözlüklerde yer almaktadır. Hangi fiillerin, hangi isim unsurlarıyla anlamca kaynaşarak, deyimleşerek birleşik fiil oluşturduğu hususu bugüne kadar bir iki istinası dışında ele alınmamıştır. Dilimizin bu tür birleşik fiiller bakımından gücü de yeterince bilinmemektedir. Yaptığımız bu çalışma ile yukarıda işaret ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi amaçlanmıştır.
   Stok Kodu
   :
   9789751620835
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   1094 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2008
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat