Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303034585
34585
Türkiye 1916
Türkiye 1916 #smrgSAHAF
Edebiyat ve Eleştiri Yayınları
0.00
Kitap, Alman kamuoyuna Türkiye ve orada yaşayan insanlar hakkında bir fikir vermeyi hedeflerken, resimli basının sansasyonel çizgisinden mümkün olduğunca uzak kalmayı amaçlıyor. Yazar Türkiye'yi ve halkını, Türk ordusunda bir kurmay subay olarak geçirdiği üç yıllık görev süresince yakından tanıma fırsatını buldu. 1916'lı yılların Türkiye'sinin coğrafi ve sosyal yapısını görsel malzemelerle zenginleştirerek sunan yazar, bu kitabında; ülkeyi birçok seyahat sonucu yakından tanıdığı için, fotoğraf seçimi yapma ve bu fotoğrafları bulunduğu sosyal koşullarda açıklama becerisini gösteriyor.
 • Açıklama
  • Kitap, Alman kamuoyuna Türkiye ve orada yaşayan insanlar hakkında bir fikir vermeyi hedeflerken, resimli basının sansasyonel çizgisinden mümkün olduğunca uzak kalmayı amaçlıyor. Yazar Türkiye'yi ve halkını, Türk ordusunda bir kurmay subay olarak geçirdiği üç yıllık görev süresince yakından tanıma fırsatını buldu. 1916'lı yılların Türkiye'sinin coğrafi ve sosyal yapısını görsel malzemelerle zenginleştirerek sunan yazar, bu kitabında; ülkeyi birçok seyahat sonucu yakından tanıdığı için, fotoğraf seçimi yapma ve bu fotoğrafları bulunduğu sosyal koşullarda açıklama becerisini gösteriyor.
   Stok Kodu
   :
   303034585
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   60 + 96 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1994
   Çeviren
   :
   Gürsel Köksal
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
   34585    Franz Carl Endres    Türkiye 1916     Edebiyat ve Eleştiri Yayınları        #smrgÇEVİRİ    Fotoğraf    Gezi    Osmanlı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat