Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Türkçe - Makedonca Sözlük Melahat Pars

#smrgKİTABEVİTürkçe - Makedonca Sözlük -

Liste Fiyatı : 60,00
İndirimli Fiyat : 45,00
Kazancınız : 15,00
%25
Temin süresi 6 iş günüdür.
9789751744074
201649
Türkçe - Makedonca Sözlük -
Türkçe - Makedonca Sözlük - #smrgKİTABEVİ
TDK Türk Dil Kurumu
45.00
Bu çalışma, Çağdaş Türkçe ve Makedoncanın söz varlığı doğrultusunda, Türk ve Makedon halkları arasındaki kültürel iş birliğine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sözlük, günlük dilde en sık kullanılan çok sayıda sözcük, ifade ve deyimin yanı sıra çeşitli bilim dallarına ilişkin terimleri de içermektedir. Elliden fazla sözlükten yararlanılarak hazırlanan çalışmada, daha çok analitik, sintetik ve karşılaştırmalı yöntem kullanılmıştır. Leksikolojik açıdan incelendiğinde ise çok sayıda eski sözcüğe yer verilmediği, bunların yerine daha çok yeni sözcüklerin çalışmaya dâhil edildiği görülecektir.
 • Açıklama
  • Bu çalışma, Çağdaş Türkçe ve Makedoncanın söz varlığı doğrultusunda, Türk ve Makedon halkları arasındaki kültürel iş birliğine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sözlük, günlük dilde en sık kullanılan çok sayıda sözcük, ifade ve deyimin yanı sıra çeşitli bilim dallarına ilişkin terimleri de içermektedir. Elliden fazla sözlükten yararlanılarak hazırlanan çalışmada, daha çok analitik, sintetik ve karşılaştırmalı yöntem kullanılmıştır. Leksikolojik açıdan incelendiğinde ise çok sayıda eski sözcüğe yer verilmediği, bunların yerine daha çok yeni sözcüklerin çalışmaya dâhil edildiği görülecektir.
   Stok Kodu
   :
   9789751744074
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   496 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2020
   Kapak Türü
   :
   Sert Kapak
   Kağıt Türü
   :
   Enso
   Dili
   :
   Türkçe
   201649    Melahat Pars    Türkçe - Makedonca Sözlük -     TDK Türk Dil Kurumu        #smrgTELİF    Sözlük    Türkçe    Makedonca                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat