Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türk Toplum Sözleşmesi: Siyasetin Sosyolojik Temelleri Halis Çetin

#smrgSAHAFTürk Toplum Sözleşmesi: Siyasetin Sosyolojik Temelleri

Liste Fiyatı : 0,00
303052594
52594
Türk Toplum Sözleşmesi: Siyasetin Sosyolojik Temelleri
Türk Toplum Sözleşmesi: Siyasetin Sosyolojik Temelleri #smrgSAHAF
Lotus Yayın Grubu
0.00
Her toplumun siyasal kültürünü oluşturan; insan, toplum ve devlet arasındaki bağları ve ilişkileri düzenleyen; yazılı olmayan sözleşme metinleri vardır. Bu metinler, yol işaretleri gibi nereye, nasıl gidileceğinin ilkelerini kuşaktan kuşağa aktaran tecrübelerin ürünüdür. Türk toplumsal ve siyasal kültürünün ana felsefesini oluşturan; toplum ve devlet arasında yapıldığına inanılan bir Toplum Sözleşmesi, anayasa metinlerinden daha güçlü ve etkin olarak yaşayan siyasetin kurallarını düzenler. ( Arka kapaktan )
 • Açıklama
  • Her toplumun siyasal kültürünü oluşturan; insan, toplum ve devlet arasındaki bağları ve ilişkileri düzenleyen; yazılı olmayan sözleşme metinleri vardır. Bu metinler, yol işaretleri gibi nereye, nasıl gidileceğinin ilkelerini kuşaktan kuşağa aktaran tecrübelerin ürünüdür. Türk toplumsal ve siyasal kültürünün ana felsefesini oluşturan; toplum ve devlet arasında yapıldığına inanılan bir Toplum Sözleşmesi, anayasa metinlerinden daha güçlü ve etkin olarak yaşayan siyasetin kurallarını düzenler. ( Arka kapaktan )
   Stok Kodu
   :
   303052594
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   253 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   52594    Lotus Yayın Grubu    Türk Toplum Sözleşmesi: Siyasetin Sosyolojik Temelleri     Halis Çetin            9799756665083    9756665084            Politika / Siyaset                                   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat