Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türk Mizah Hikayeleri Antolojisi Mehmet Semih Türk Mizah Hikayeleri Antolojisi Mehmet Semih

#smrgSAHAFTürk Mizah Hikayeleri Antolojisi

Liste Fiyatı : 0,00
303001741
1741
Türk Mizah Hikayeleri Antolojisi
Türk Mizah Hikayeleri Antolojisi #smrgSAHAF
Bilgi Yayınevi
0.00
Genelde ne denli evrensel olursa olsun, bir mizah öyküsü, üretildiği toplumun ulusal öğelerini içerir, içermek zorundadır. Çünkü doğduğu toplumu anlatmak, ona tanıklık etmekle yükümlüdür. Bu tanıklık, edilgin bir işlev değil, tam tersine toplumu değiştirme dinamiğini içeren bir eylemdir. Büyük ölçüde, baskı altında tutulan toplumsal süreçlerden kaynaklanması, farklı teknikler kullanması, 'trajik'le 'komik'i iç içe verebilmesiyle mizah, yazın sınıflamalarının dışında, kendine özgü tarihi olan bir sanattır.Bu özellikleriyle mizah hikâyeleri, yazınsal değerlerinin yanı sıra, toplumbilim açısından da güvenilir kaynaklardır. İşte bu kitap da bu amaca hizmet için oluşturulmuş, 37 yazarın 46 öyküsü sunulmuştur.
 • Açıklama
  • Genelde ne denli evrensel olursa olsun, bir mizah öyküsü, üretildiği toplumun ulusal öğelerini içerir, içermek zorundadır. Çünkü doğduğu toplumu anlatmak, ona tanıklık etmekle yükümlüdür. Bu tanıklık, edilgin bir işlev değil, tam tersine toplumu değiştirme dinamiğini içeren bir eylemdir. Büyük ölçüde, baskı altında tutulan toplumsal süreçlerden kaynaklanması, farklı teknikler kullanması, 'trajik'le 'komik'i iç içe verebilmesiyle mizah, yazın sınıflamalarının dışında, kendine özgü tarihi olan bir sanattır.Bu özellikleriyle mizah hikâyeleri, yazınsal değerlerinin yanı sıra, toplumbilim açısından da güvenilir kaynaklardır. İşte bu kitap da bu amaca hizmet için oluşturulmuş, 37 yazarın 46 öyküsü sunulmuştur.
   Stok Kodu
   :
   303001741
   Boyut
   :
   12x20
   Sayfa Sayısı
   :
   276 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1982
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   1741    Mehmet Semih    Türk Mizah Hikayeleri Antolojisi     Bilgi Yayınevi        303001741    Mizah    Türk Edebiyatı    Antoloji                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat