Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Türk Kültüründe Evlilik Bekir Şişman

#smrgKİTABEVİTürk Kültüründe Evlilik -

Liste Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 18,00
Kazancınız : 12,00
%25
Temin süresi 6 iş günüdür.
9786052030240
201178
Türk Kültüründe Evlilik -
Türk Kültüründe Evlilik - #smrgKİTABEVİ
Kurgan Edebiyat
18.00
Ahmet Talat Onay'ın ününü sağlayan eserlerinin başında Halk Şiirlerinin Şekil ve Nev'i gelir. Yazar bu eserinde, örneklerden hareketle halk şiirinin bazı kurallarını tespit etmeyi dener. Eser 1928 yılında Maarif Vekaleti tarafından yayınlanır. Elinizdeki eser, yazarın 1940 yılında tamamladığı ve yayımlayamadığı ilaveli baskıdır. Ahmet Talat, eseri yeni baskıya hazırlarken,eski baskıda bulunan birçok konuyu bazen yeniden yazacak kadar değiştirir ve genişletir, bazen de yeni konular ilave eder. Bu ilaveler sonucunda kitap ilk baskının iki katına ulaşır. Ahmet Talat, şekil ve türlerin teknik özelliklerini belirtmekle yetinir. Yöntem olarak cönk, mecmua veya derleme yoluyla tespit ettiği şiirlerden şekil ve türle ilgili kuralları çıkarmaya çalışır. Türk Halk Şiirlerinin Şekil ve Nev'i, kendi konusunda çok ve çeşitli örnek bulunduran kapsamlı bir çalışmadır. Halk edebiyatının tarihini yazacaklar için zengin malzeme verir. Önerdiği bazı terimler bugün için yadırgansa ve hatta bazı fikirleri eskimiş, eksik ve yanlış olsa da, halk edebiyatı alanında çalışacakların başvurmadan geçemeyecekleri klasik kaynaklar arasında yerini almıştır. Yazarın sağlığında büyük ölçüde genişlettiği bu yeni baskı, günümüz okuyucusuna hitap etmek amacıyla Halk Şiirinde Şekil ve Türler adıyla yayımlanmaktadır. Eserin, halk edebiyatı araştırmacıları için yararlı olmasını dileriz.
 • Açıklama
  • Ahmet Talat Onay'ın ününü sağlayan eserlerinin başında Halk Şiirlerinin Şekil ve Nev'i gelir. Yazar bu eserinde, örneklerden hareketle halk şiirinin bazı kurallarını tespit etmeyi dener. Eser 1928 yılında Maarif Vekaleti tarafından yayınlanır. Elinizdeki eser, yazarın 1940 yılında tamamladığı ve yayımlayamadığı ilaveli baskıdır. Ahmet Talat, eseri yeni baskıya hazırlarken,eski baskıda bulunan birçok konuyu bazen yeniden yazacak kadar değiştirir ve genişletir, bazen de yeni konular ilave eder. Bu ilaveler sonucunda kitap ilk baskının iki katına ulaşır. Ahmet Talat, şekil ve türlerin teknik özelliklerini belirtmekle yetinir. Yöntem olarak cönk, mecmua veya derleme yoluyla tespit ettiği şiirlerden şekil ve türle ilgili kuralları çıkarmaya çalışır. Türk Halk Şiirlerinin Şekil ve Nev'i, kendi konusunda çok ve çeşitli örnek bulunduran kapsamlı bir çalışmadır. Halk edebiyatının tarihini yazacaklar için zengin malzeme verir. Önerdiği bazı terimler bugün için yadırgansa ve hatta bazı fikirleri eskimiş, eksik ve yanlış olsa da, halk edebiyatı alanında çalışacakların başvurmadan geçemeyecekleri klasik kaynaklar arasında yerini almıştır. Yazarın sağlığında büyük ölçüde genişlettiği bu yeni baskı, günümüz okuyucusuna hitap etmek amacıyla Halk Şiirinde Şekil ve Türler adıyla yayımlanmaktadır. Eserin, halk edebiyatı araştırmacıları için yararlı olmasını dileriz.
   Stok Kodu
   :
   9786052030240
   Boyut
   :
   14x23
   Sayfa Sayısı
   :
   384 s
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   9786052030240    Bekir Şişman    Türk Kültüründe Evlilik -     Kurgan Edebiyat            #smrgTELİF    Edebiyat    Türk Halk Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat