Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
The Evrenos Family and the City of Selanik (Thessaloniki): Who Built t

#smrgSAHAFThe Evrenos Family and the City of Selanik (Thessaloniki): Who Built the Hamza Beğ Cami'i and Why? - Evrenos Ailesi ve Selanik Şehri: Hamza Beğ Camii Niçin ve Kimin Tarafından Yapıldı?

Liste Fiyatı : 0,00
303141022
141022
The Evrenos Family and the City of Selanik (Thessaloniki): Who Built the Hamza Beğ Cami'i and Why? - Evrenos Ailesi ve Selanik Şehri: Hamza Beğ Camii Niçin ve Kimin Tarafından Yapıldı?
The Evrenos Family and the City of Selanik (Thessaloniki): Who Built the Hamza Beğ Cami'i and Why? - Evrenos Ailesi ve Selanik Şehri: Hamza Beğ Camii Niçin ve Kimin Tarafından Yapıldı? #smrgSAHAF
Bahçeşehir Üniversitesi
0.00
Aile tarihi, Osmanlı araştırmalarının en ihmal edilmiş alanlarından sadece biridir. Bu eksikliğin en önemli sebebi Osmanlılarda soyadının olmamasıdır. Bu özellik, Osmanlıların altı yüz yıllık varlığı boyunca, bir ailenin izini sürmeyi son derece zorlaştırır. 2008'de Osmanlı Döneminde Balkanların Şekillenmesi adlı kitabım yayınlandıktan sonra, 1360'ların başı ile 1417 arasında bugünkü Kuzey ve Orta Yunanistan'ın çoğunun fethinden sorumlu olan 14. yüzyıl Osmanlı Uc Beğlerinden Hacı/Gazi Evrenos'un iki ardılıyla iletişime geçtiğimde Osmanlı aile tarihini çevreleyen sessizlikte ilk çatlak açıldı. (Önsöz'den)
Kapat