Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Teşkilat-ı Mahsusa'dan Kuşçubaşı Hacı Sami Bey Ekrem Hayri Peker

#smrgSAHAFTeşkilat-ı Mahsusa'dan Kuşçubaşı Hacı Sami Bey

Liste Fiyatı : 0,00
303168405
168405
Teşkilat-ı Mahsusa'dan Kuşçubaşı Hacı Sami Bey
Teşkilat-ı Mahsusa'dan Kuşçubaşı Hacı Sami Bey #smrgSAHAF
Kastaş Yayınevi
0.00
Kuşçubaşı Eşref Beyin kardeşi olan Hacı Sami Bey, İttihat Terakki Cemiyeti'nin iktidara gelmesiyle birlikte Enver Paşa'ya bağlı olarak kurulan Teşkilat-ı Mahsusa'nın; Arabistan çöllerinin her yerinde koşan, Libya'da savaşan, Balkanlar'da Edirne'nin kurtuluşunda yer alan, Türkistan'ın istiklâli uğruna çarpışan son Osmanlı fedaisidir. Bu tarihi romanda; Kuşçubaşı Hacı Sami Beyin Enver Paşa ile Türkistan'da ateşlediği istiklal savaşını, 150'likler listesinde yer almasıyla Anadolu'ya dönemeyişini... Sisam Adası'ndan Kuşadası'na çıkışını, Madran Dağı'nda Yörükler ve jandarma ile olan çatışmasını... Atatürk'e karşı Nallıhan'da planlanan suikast girişiminin arkasındaki izleri bulacaksınız.
 • Açıklama
  • Kuşçubaşı Eşref Beyin kardeşi olan Hacı Sami Bey, İttihat Terakki Cemiyeti'nin iktidara gelmesiyle birlikte Enver Paşa'ya bağlı olarak kurulan Teşkilat-ı Mahsusa'nın; Arabistan çöllerinin her yerinde koşan, Libya'da savaşan, Balkanlar'da Edirne'nin kurtuluşunda yer alan, Türkistan'ın istiklâli uğruna çarpışan son Osmanlı fedaisidir. Bu tarihi romanda; Kuşçubaşı Hacı Sami Beyin Enver Paşa ile Türkistan'da ateşlediği istiklal savaşını, 150'likler listesinde yer almasıyla Anadolu'ya dönemeyişini... Sisam Adası'ndan Kuşadası'na çıkışını, Madran Dağı'nda Yörükler ve jandarma ile olan çatışmasını... Atatürk'e karşı Nallıhan'da planlanan suikast girişiminin arkasındaki izleri bulacaksınız.
   Stok Kodu
   :
   303168405
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   184 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   168405    Ekrem Hayri Peker    Teşkilat-ı Mahsusa'dan Kuşçubaşı Hacı Sami Bey     Kastaş Yayınevi        #smrgTELİF    Tarih                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat