Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Tarih - i Kostantiniyye ve Kayasire - Tıpkıbasımıyla birlikte Katip Çe Tarih - i Kostantiniyye ve Kayasire - Tıpkıbasımıyla birlikte Katip Çe

#smrgKİTABEVİTarih - i Kostantiniyye ve Kayasire : Tıpkıbasımıyla birlikte

Liste Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 24,00
Kazancınız : 6,00
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789944046886
108181
Tarih - i Kostantiniyye ve Kayasire : Tıpkıbasımıyla birlikte
Tarih - i Kostantiniyye ve Kayasire : Tıpkıbasımıyla birlikte #smrgKİTABEVİ
Gençlik Kitabevi
24.00
Katip Çelebi, Osmanlı entellektüel tarihi içerisinde hem klasik İslam kültürüne hem de modern batı kültürüne çözümlemeli yaklaşabilme başarısını gösteren ve bu ikisini kendi şahsında mezceden, birleştirebilen, 17. yüzyılın zirve şahsiyetlerindendir. Sadece kendi döneminin kaynak eserlerini değil, aynı zamanda batı kaynaklarını da en iyi şekilde inceleyen, tarih, coğrafya, ahlak, tasavvuf, tefekkür, sosyoloji ve tıp gibi birÁok alanda eserler kaleme alan Osmanlı kültür ve tefekkür muhitininönde gelen kişilerden biridir. 1609 yılında İstanbul'da doğan Mustafa, Divan-ı Hümayun mensuplarının Hacı Halifesi, daha sonra ise ulemanın Katip Çelebi'sidir.
 • Açıklama
  • Katip Çelebi, Osmanlı entellektüel tarihi içerisinde hem klasik İslam kültürüne hem de modern batı kültürüne çözümlemeli yaklaşabilme başarısını gösteren ve bu ikisini kendi şahsında mezceden, birleştirebilen, 17. yüzyılın zirve şahsiyetlerindendir. Sadece kendi döneminin kaynak eserlerini değil, aynı zamanda batı kaynaklarını da en iyi şekilde inceleyen, tarih, coğrafya, ahlak, tasavvuf, tefekkür, sosyoloji ve tıp gibi birÁok alanda eserler kaleme alan Osmanlı kültür ve tefekkür muhitininönde gelen kişilerden biridir. 1609 yılında İstanbul'da doğan Mustafa, Divan-ı Hümayun mensuplarının Hacı Halifesi, daha sonra ise ulemanın Katip Çelebi'sidir.
   Stok Kodu
   :
   9789944046886
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   216 s.
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat