Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Tarih Heterodoksi ve Babailer Reha Çamuroğlu

#smrgSAHAFTarih Heterodoksi ve Babailer

Liste Fiyatı : 0,00
303120016
120016
Tarih Heterodoksi ve Babailer
Tarih Heterodoksi ve Babailer #smrgSAHAF
Om Yayınevi
0.00
Tarih nedir? Yaşlıdır, erkektir, avcı-savaşçıdır, sakallı bilgedir. Tarih, TRT televizyonunun yarı-deli tarih profesörü kompozyonuna söylettiği gibi “affetmez”, süründürür, unutturur, çarpıtır. Toplum tarihi ya da “karşı-tarih” yazılmasını olumlu buluyorum, ama tarihe karşıda yazılmalıdır. Benim kendimizden bir örnekle denediğim bu. Babailer, Alevilik ve Bektaşilik, tarihin yok ediciliği karşısında dayanmışlardır, bu direnişi anlamaya ve onlar üzerine duygu ve düşüncelerimi yazmaya çalıştım. Bir taraf olarak yazdım, “objektif” olarak değil. Bu taraf Babaileri katleden Anadolu Selçukları'nın tarafı değildir. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Tarih nedir? Yaşlıdır, erkektir, avcı-savaşçıdır, sakallı bilgedir. Tarih, TRT televizyonunun yarı-deli tarih profesörü kompozyonuna söylettiği gibi “affetmez”, süründürür, unutturur, çarpıtır. Toplum tarihi ya da “karşı-tarih” yazılmasını olumlu buluyorum, ama tarihe karşıda yazılmalıdır. Benim kendimizden bir örnekle denediğim bu. Babailer, Alevilik ve Bektaşilik, tarihin yok ediciliği karşısında dayanmışlardır, bu direnişi anlamaya ve onlar üzerine duygu ve düşüncelerimi yazmaya çalıştım. Bir taraf olarak yazdım, “objektif” olarak değil. Bu taraf Babaileri katleden Anadolu Selçukları'nın tarafı değildir. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303120016
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   200 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   1999
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   120016    Tarih Heterodoksi ve Babailer     Om Yayınevi    Reha Çamuroğlu    Din    Dinler Tarihi    Tasavvuf                    Tarih    9789756827062            9756827068        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat