Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Şölen: Spartalıların Anayasası Xenophon

#smrgSAHAFŞölen: Spartalıların Anayasası

Liste Fiyatı : 0,00
303090231
90231
Şölen: Spartalıların Anayasası
Şölen: Spartalıların Anayasası #smrgSAHAF
Sergi Yayınevi
0.00
Bu yapıtta zaan zaman, hatta pek çok zaman, erkekler arası eşçinsel sevgiye eğilimin dile getirilip söyleşi konusu olarak işlenmesi, yapıtın değerini, yahut yapıtta anlatılan insanların (Sokrates'le Yakın Çevresinin) değerini azaltmaz. Bu insanları, kendi kurallarımız ve ölçülerimizle yargılamaya hakkımız yok. Onların ise, kendilerinden 2400 yıl sonra yaşayacak olan bizlerin kural ve ölçülerinin neler olacağını kestirip, kendi toplumlarına değil, bizim toplumumuza uymaları, bizim yadırgamıyacağımız biçimda davranmaları, düşünmeleri, konuşmaları zaten beklenemezdi. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Bu yapıtta zaan zaman, hatta pek çok zaman, erkekler arası eşçinsel sevgiye eğilimin dile getirilip söyleşi konusu olarak işlenmesi, yapıtın değerini, yahut yapıtta anlatılan insanların (Sokrates'le Yakın Çevresinin) değerini azaltmaz. Bu insanları, kendi kurallarımız ve ölçülerimizle yargılamaya hakkımız yok. Onların ise, kendilerinden 2400 yıl sonra yaşayacak olan bizlerin kural ve ölçülerinin neler olacağını kestirip, kendi toplumlarına değil, bizim toplumumuza uymaları, bizim yadırgamıyacağımız biçimda davranmaları, düşünmeleri, konuşmaları zaten beklenemezdi. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303090231
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   123 s.
   Basım Yeri
   :
   İzmir
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1984
   Çeviren
   :
   Çev. Bilge Umar
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   90231    Şölen: Spartalıların Anayasası     Sergi Yayınevi    Xenophon    Mitoloji                                    Çev. Bilge Umar            #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat