Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9789754340280
15270
Siyaset Sosyolojisi
Siyaset Sosyolojisi #smrgKİTABEVİ
Varlık Yayınları
0.00
Duverger, Fransa'nın siyaset biliminde olduğu kadar sosyoloji tarihi ve sorunları üzerinde en önemli uzmanlardan biridir. Bu dizimizde onun, daha öcne, Politikaya Giriş adlı kısa yapıtını yayınlamıştık. Bugün bu ciltte okurlarımıza sunduğumuz “Siyaset Sosyolojisi” konuyu bütün yönleriyle ele alarak enine boyuna incelemektedir. Duverger'nin bu konudaki geniş yetkisi kitap üzerine fazla bir şey söylememizi gerektirmez. Bu kitap yalnız sosyal ve siyasal bilimler üzerinde çalılaşanların değil, sosyoloji ve siyaset ile ilgili bütün okurları yakından ilgilendirecek ve onlara çok şey öğretecek bir nitelik taşımaktadır. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • Duverger, Fransa'nın siyaset biliminde olduğu kadar sosyoloji tarihi ve sorunları üzerinde en önemli uzmanlardan biridir. Bu dizimizde onun, daha öcne, Politikaya Giriş adlı kısa yapıtını yayınlamıştık. Bugün bu ciltte okurlarımıza sunduğumuz “Siyaset Sosyolojisi” konuyu bütün yönleriyle ele alarak enine boyuna incelemektedir. Duverger'nin bu konudaki geniş yetkisi kitap üzerine fazla bir şey söylememizi gerektirmez. Bu kitap yalnız sosyal ve siyasal bilimler üzerinde çalılaşanların değil, sosyoloji ve siyaset ile ilgili bütün okurları yakından ilgilendirecek ve onlara çok şey öğretecek bir nitelik taşımaktadır. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   9789754340280
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   323 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Çeviren
   :
   Şirin Tekeli
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   15270    Maurice Duverger    Siyaset Sosyolojisi     Varlık Yayınları        9789754340280    Politika / Siyaset    Siyaset Bilimi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat