Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Sevgili Yoldaş Kurbağalar Nevzat Çelik Sevgili Yoldaş Kurbağalar Nevzat Çelik

#smrgKİTABEVİSevgili Yoldaş Kurbağalar

Liste Fiyatı : 0,00
9789755336695
181553
Sevgili Yoldaş Kurbağalar
Sevgili Yoldaş Kurbağalar #smrgKİTABEVİ
İmge Kitabevi
0.00
… Bana göre bu şiirlerle sadece Nevzat Çelik şiiri değil, günümüz Türk şiiri ileriye doğru bir hamle yapmıştı. (…) Bir incelikler, imgeler sağanağı. Olgunlaşmış, pişmiş, kendi seslerini iyice bulmuş seçkin bir şairin ürünleri. (…) Nevzat Çelik sabırlı arayışları, toplumcu ahlakı, şiire sevgisi ve saygısıyla bugün artık yetenekli genç bir şair değil, günümüz Türk şiirinin gerçekten önemli genç bir ustasıdır. Ataol Behramoğlu (Cumhuriyet Kitap, 1998, Sayı 459)Kurbağalar gökyüzünü kuyunun ağzı kadar sanır. Çin AtasözüSevgili Yoldaş Kurbağalar, manifesto gibi bir şiirle başlar: İtirazın İki Şartı. Az olanın yanında olmayı önerir şiirde. Çok olmanın baskıcı karakteri az olanın yanında olmakla kırılır çünkü! Şafak Türküsünden sonra belki de en beğenilen, en bilinen şiirlerden biri olur İtirazın İki Şartı.Her türlü egemenlik, eşitsizlik, mülkiyet ve tahakküm ilişkisinin meşruiyetini reddeden, verili sisteme karşı yapılacak eleştirinin öncelikle kendi akıl yürütmelerinden, bedenlerinden ve alışkanlıklarından geçirildiğinde sahici olabileceğini söyleyen Nevzat Çelik, herkesi kuyunun dibinden çıkmaya çağırır. Gökyüzü sanıldığından çok daha büyük ve geniştir. Şafak Türküsünden sonra kült olmaya aday ikinci kitaptır Sevgili Yoldaş Kurbağalar.
 • Açıklama
  • … Bana göre bu şiirlerle sadece Nevzat Çelik şiiri değil, günümüz Türk şiiri ileriye doğru bir hamle yapmıştı. (…) Bir incelikler, imgeler sağanağı. Olgunlaşmış, pişmiş, kendi seslerini iyice bulmuş seçkin bir şairin ürünleri. (…) Nevzat Çelik sabırlı arayışları, toplumcu ahlakı, şiire sevgisi ve saygısıyla bugün artık yetenekli genç bir şair değil, günümüz Türk şiirinin gerçekten önemli genç bir ustasıdır. Ataol Behramoğlu (Cumhuriyet Kitap, 1998, Sayı 459)Kurbağalar gökyüzünü kuyunun ağzı kadar sanır. Çin AtasözüSevgili Yoldaş Kurbağalar, manifesto gibi bir şiirle başlar: İtirazın İki Şartı. Az olanın yanında olmayı önerir şiirde. Çok olmanın baskıcı karakteri az olanın yanında olmakla kırılır çünkü! Şafak Türküsünden sonra belki de en beğenilen, en bilinen şiirlerden biri olur İtirazın İki Şartı.Her türlü egemenlik, eşitsizlik, mülkiyet ve tahakküm ilişkisinin meşruiyetini reddeden, verili sisteme karşı yapılacak eleştirinin öncelikle kendi akıl yürütmelerinden, bedenlerinden ve alışkanlıklarından geçirildiğinde sahici olabileceğini söyleyen Nevzat Çelik, herkesi kuyunun dibinden çıkmaya çağırır. Gökyüzü sanıldığından çok daha büyük ve geniştir. Şafak Türküsünden sonra kült olmaya aday ikinci kitaptır Sevgili Yoldaş Kurbağalar.
   Stok Kodu
   :
   9789755336695
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   128 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   5
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   181553    Nevzat Çelik    Sevgili Yoldaş Kurbağalar     İmge Kitabevi        #smrgTELİF    Şiir    Çağdaş Türk Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat