Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303001129
1129
Sanat ve Siyaset Hatıralarım
Sanat ve Siyaset Hatıralarım #smrgSAHAF
İletişim Yayınları
0.00
Resimden edebiyata, tiyatrodan sinemaya, mimari ve şehircilikten sanat tarihçiliğine geniş bir alanda ürünler veren Arseven'in anıları. Cumhuriyet'in Osmanlı'dan devraldığı bürokrat kadronun seçkin temsilcilerinden olan bu öncü aydın, derlenen anılarının ilk bölümünde Türk resim sanatına yaptığı katkıları aktarıyor. İkinci bölümde ise Abdülhamid Dönemi'nden Mütareke'ye uzanan dönemin toplumsal ve kültürel ortamını zengin bir anlatımla tasvir ediyor.
 • Açıklama
  • Resimden edebiyata, tiyatrodan sinemaya, mimari ve şehircilikten sanat tarihçiliğine geniş bir alanda ürünler veren Arseven'in anıları. Cumhuriyet'in Osmanlı'dan devraldığı bürokrat kadronun seçkin temsilcilerinden olan bu öncü aydın, derlenen anılarının ilk bölümünde Türk resim sanatına yaptığı katkıları aktarıyor. İkinci bölümde ise Abdülhamid Dönemi'nden Mütareke'ye uzanan dönemin toplumsal ve kültürel ortamını zengin bir anlatımla tasvir ediyor.
   Stok Kodu
   :
   303001129
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   155 s., 12
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1993
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   1129    İletişim Yayınları    Sanat ve Siyaset Hatıralarım     Celal Esad Arseven    Haz. Ekrem Işın        303001129        Anı / Hatırat                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat