Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Osmanlı'dan Bugüne Toplum ve Devlet: Sivil Toplumculuğun Eleştirisi Do Osmanlı'dan Bugüne Toplum ve Devlet: Sivil Toplumculuğun Eleştirisi Do

#smrgKİTABEVİOsmanlı'dan Bugüne Toplum ve Devlet: Sivil Toplumculuğun Eleştirisi

Liste Fiyatı : 0,00
9789753435628
97456
Osmanlı'dan Bugüne Toplum ve Devlet: Sivil Toplumculuğun Eleştirisi
Osmanlı'dan Bugüne Toplum ve Devlet: Sivil Toplumculuğun Eleştirisi #smrgKİTABEVİ
Kaynak Yayınları
0.00
Sivil toplum ve politik toplum... Merkez ve merkezkaç... Türk toplumunu devlet mi yarattı?.. Osmanlı devleti ve ordusu sınıflarüstü müydü?.. Türk ordusunun tarihsel kaynakları... Bürokrasi teorileri... Kemalist Devrim ve Türk Jakobenizmi... Devrimci Kemalizm ve resmi "Atatürkçülük"... Kemalizm ve İslam... Türk Devriminin katılaşması... Toplumsal çoğulculuktan siyasal çoğulculuğa: 1946 ve 27 Mayıs... Türkiye'de çok partili rejimin dayanıklılığı ve ı temeli... Askeri darbeler, 12 Mart, 12 Eylül... Bonapartizm i ve militarizm... "Türk'ün Türk'ten Başka Dostu Yok" mu?.. Bağnaz Türk t milliyetçiliğinin "efendi millet" teorisi ve benmerkezciliği... Demokrasi ve 2000'ler... (Resmi tezlerin, devlet fetişizminin, milliyetçiliğin, "sivil toplumculuğun" "Kerim devlet" ve bürokrasi teorilerinin eleştirisi temelinde)... (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Sivil toplum ve politik toplum... Merkez ve merkezkaç... Türk toplumunu devlet mi yarattı?.. Osmanlı devleti ve ordusu sınıflarüstü müydü?.. Türk ordusunun tarihsel kaynakları... Bürokrasi teorileri... Kemalist Devrim ve Türk Jakobenizmi... Devrimci Kemalizm ve resmi "Atatürkçülük"... Kemalizm ve İslam... Türk Devriminin katılaşması... Toplumsal çoğulculuktan siyasal çoğulculuğa: 1946 ve 27 Mayıs... Türkiye'de çok partili rejimin dayanıklılığı ve ı temeli... Askeri darbeler, 12 Mart, 12 Eylül... Bonapartizm i ve militarizm... "Türk'ün Türk'ten Başka Dostu Yok" mu?.. Bağnaz Türk t milliyetçiliğinin "efendi millet" teorisi ve benmerkezciliği... Demokrasi ve 2000'ler... (Resmi tezlerin, devlet fetişizminin, milliyetçiliğin, "sivil toplumculuğun" "Kerim devlet" ve bürokrasi teorilerinin eleştirisi temelinde)... (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   9789753435628
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   272 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Çeviren
   :
   14x20
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat