Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Orta Asya Türk Tarihi Dersleri Wilhelm Barthold

#smrgSAHAFOrta Asya Türk Tarihi Dersleri

Liste Fiyatı : 0,00
Orta Asya Türk Tarihi Dersleri
Orta Asya Türk Tarihi Dersleri #smrgSAHAF
Divan Kitap
0.00
Vasili Viladimiroviç Bartold 1926'da İstanbul Daru'l-fünûn'u (Üniversitesi) Türkiyat Enstitüsü tarafından davet edilerek “Orta Asya Türk Tarihi” hakkında bir dizi dersler vermiştir ki bu kitap işte o derslerden meydana gelmiştir. Türklerin tarih sahnesine çıkışı ve bugün Moğolistan toprakları içerisinde yer alan ilk Türk yurdu üzerine incelemeler yetersizliği bilim dünyası için aşikardır. Barthold'un eseri Yirminci yüzyılın başlarında yazılmış olmasına rağmen bilinmeyen Türk tarihi üzerine ışık tutmaktadır. Önemli bir temel eser konumunda olan “Orta-Asya Türk Tarihi Hakkında Dersler” isimli eser, klasik tarih yaklaşımı ve Göktürklerle Uygurlardan ziyade incelenmeyen eski Türk tarihini kültür ve din başta olmak üzere farklı alanlarda incelemiştir. Toplam XII dersten oluşan bu muhtevalı eserde yer alan konuların aktarılması bu mecrada çalışmaya yapacak araştırmacılar için faydalı olacaktır.
 • Açıklama
  • Vasili Viladimiroviç Bartold 1926'da İstanbul Daru'l-fünûn'u (Üniversitesi) Türkiyat Enstitüsü tarafından davet edilerek “Orta Asya Türk Tarihi” hakkında bir dizi dersler vermiştir ki bu kitap işte o derslerden meydana gelmiştir. Türklerin tarih sahnesine çıkışı ve bugün Moğolistan toprakları içerisinde yer alan ilk Türk yurdu üzerine incelemeler yetersizliği bilim dünyası için aşikardır. Barthold'un eseri Yirminci yüzyılın başlarında yazılmış olmasına rağmen bilinmeyen Türk tarihi üzerine ışık tutmaktadır. Önemli bir temel eser konumunda olan “Orta-Asya Türk Tarihi Hakkında Dersler” isimli eser, klasik tarih yaklaşımı ve Göktürklerle Uygurlardan ziyade incelenmeyen eski Türk tarihini kültür ve din başta olmak üzere farklı alanlarda incelemiştir. Toplam XII dersten oluşan bu muhtevalı eserde yer alan konuların aktarılması bu mecrada çalışmaya yapacak araştırmacılar için faydalı olacaktır.
   Stok Kodu
   :
   303158460
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   276 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Çeviren
   :
   Hüseyin Dağ
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   158460    Divan Kitap    Orta Asya Türk Tarihi Dersleri     Wilhelm Barthold    Musa Çağlar    Hüseyin Dağ    9786054239207    9786054239207        Tarih 2    Tarih    Türk Tarihi                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat