Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Nietzsche'nin Müzik Üzerine Düşünceleri Pierre Lasserre

#smrgSAHAFNietzsche'nin Müzik Üzerine Düşünceleri

Liste Fiyatı : 0,00
303155737
155737
Nietzsche'nin Müzik Üzerine Düşünceleri
Nietzsche'nin Müzik Üzerine Düşünceleri #smrgSAHAF
Pan Kitap
0.00
Nietzsche'nin düşünce evreninde müzik daima büyük bir yer tutar. Yazarlık yaşamının başlarında müziksel esini ve müzik heyecanını metafizik gerçekliklerin bir aracısı gibi almıştır. İnsan aklının gelişiminde ve insan ruhunun oluşumunda müziği daima ön planda tutmuştur. Müzik, o dönemde, onun düşün dünyasının neredeyse tümünü kapsıyordu. "Müziğin derinliklerinde doğmuş olanlar ve bu dünya ile ilişkileri temelde müzikle kurulmuş olanlar" için yazıyordu denebilir. (Tanıtım Yazısından)
 • Açıklama
  • Nietzsche'nin düşünce evreninde müzik daima büyük bir yer tutar. Yazarlık yaşamının başlarında müziksel esini ve müzik heyecanını metafizik gerçekliklerin bir aracısı gibi almıştır. İnsan aklının gelişiminde ve insan ruhunun oluşumunda müziği daima ön planda tutmuştur. Müzik, o dönemde, onun düşün dünyasının neredeyse tümünü kapsıyordu. "Müziğin derinliklerinde doğmuş olanlar ve bu dünya ile ilişkileri temelde müzikle kurulmuş olanlar" için yazıyordu denebilir. (Tanıtım Yazısından)
   Stok Kodu
   :
   303155737
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   96 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1996
   Çeviren
   :
   İlhan Usmanbaş
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   155737    Pierre Lasserre    Nietzsche'nin Müzik Üzerine Düşünceleri     Pan Kitap        #smrgÇEVİRİ    Müzik    Müzik Felsefesi    Kuram                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat