Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Narsistik ve Borderline Kişilik Bozuklukları: Bir Bütüncül Gelişimsel Narsistik ve Borderline Kişilik Bozuklukları: Bir Bütüncül Gelişimsel

#smrgSAHAFNarsistik ve Borderline Kişilik Bozuklukları: Bir Bütüncül Gelişimsel Yaklaşım

Liste Fiyatı : 0,00
9786054817061
71037
Narsistik ve Borderline Kişilik Bozuklukları: Bir Bütüncül Gelişimsel Yaklaşım
Narsistik ve Borderline Kişilik Bozuklukları: Bir Bütüncül Gelişimsel Yaklaşım #smrgSAHAF
Litera Yayıncılık
0.00
Bu kitabında klinik veriler ışığında narsislik ve bordeline kişilik bozukluklarını inceleyen J. F. Masterson, terapi süreçleri uzun zamanlı ve çok güç olan bu tür hastalıklara bakan terapistlere uygulamalarla desteklenmiş kuramsal açılımlar sunmaktadır. Narsislik ve borderline hastalıkların en belirgin niteliklerini betimleyerek terapistlerin çetrefilli uğraşlarında önemli bir yol haritası ortaya koymaktadır. Öyle ki kitapta borderline kendilikteki yetersiz duygusal yatırımdan, narsistik hastada görülen kendiliğin patolojik aşırı-yatırımına kadar olan alanlarda, kendiliğin psikopatolojisi geniş bir çerçevede çok güçlü bir şekilde tasvir edilmektedir. Yazara göre, pek çok borderline hasta, narsistik hasta tarafından ortaya konan, kendilik güveni gösterimine karşı kıskançlıktan çatladığını söylemektedir. Oysa aralarındaki çok önemli farklılıkları göz ardı etmek ve her iki bozukluğu birmiş gibi görmek, sayılamayacak karışıklıklara yol açmakladır. Bu kitap, gelişme düzeyinde olan iki bozukluk arasındaki farkları yani iç ruhsal yapı ile klinik tablo arasındaki farkları belirtiler ve onları tedavi etmede gerekli olan terapölik teknikteki farklılıkları ayrıntılandırır. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Bu kitabında klinik veriler ışığında narsislik ve bordeline kişilik bozukluklarını inceleyen J. F. Masterson, terapi süreçleri uzun zamanlı ve çok güç olan bu tür hastalıklara bakan terapistlere uygulamalarla desteklenmiş kuramsal açılımlar sunmaktadır. Narsislik ve borderline hastalıkların en belirgin niteliklerini betimleyerek terapistlerin çetrefilli uğraşlarında önemli bir yol haritası ortaya koymaktadır. Öyle ki kitapta borderline kendilikteki yetersiz duygusal yatırımdan, narsistik hastada görülen kendiliğin patolojik aşırı-yatırımına kadar olan alanlarda, kendiliğin psikopatolojisi geniş bir çerçevede çok güçlü bir şekilde tasvir edilmektedir. Yazara göre, pek çok borderline hasta, narsistik hasta tarafından ortaya konan, kendilik güveni gösterimine karşı kıskançlıktan çatladığını söylemektedir. Oysa aralarındaki çok önemli farklılıkları göz ardı etmek ve her iki bozukluğu birmiş gibi görmek, sayılamayacak karışıklıklara yol açmakladır. Bu kitap, gelişme düzeyinde olan iki bozukluk arasındaki farkları yani iç ruhsal yapı ile klinik tablo arasındaki farkları belirtiler ve onları tedavi etmede gerekli olan terapölik teknikteki farklılıkları ayrıntılandırır. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   9786054817061
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   286 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Çeviren
   :
   Berat Açıl
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat