Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Mevlananın Rubaileri
Mevlananın Rubaileri #smrgSAHAF
Kanaat Kitabevi
0.00
Mevlâna hakkında yedi asırdanberi söylenmekte olan sözleri toplamak, islâmi edebiyatta ve islâm tefekkür âleminde ona karşı duyulan hayranlıklardan bahsetmek, konumuzun dışındadır. Ben ancak rubailerinin şümulü dairesine girebilen konularla ve onların açıklanmasıyla meşgul olacağım. Mevlâna ciddî ve uzun tetkiklere değen çok büyük bir mütefekkir ve bir şairdir. Onun için, ömrünün yirmi yılını (Hallacı Mansur)a vakfedip mükemmel bir eser meydana getiren bir kaç Louis Massignon lâzımdır. Ben, yalnız rubailerinin ruhumda duyduğum derin akislerini konuşduğum dille tekrar ediyorum. Aşina yüreklerde de onların vecdli akislerini uyandırabilirsem ne mutlu bana! (Önsözden)

Not: Kitabın ön kapağı cildinden ayrılmıştır.

 • Açıklama
  • Mevlâna hakkında yedi asırdanberi söylenmekte olan sözleri toplamak, islâmi edebiyatta ve islâm tefekkür âleminde ona karşı duyulan hayranlıklardan bahsetmek, konumuzun dışındadır. Ben ancak rubailerinin şümulü dairesine girebilen konularla ve onların açıklanmasıyla meşgul olacağım. Mevlâna ciddî ve uzun tetkiklere değen çok büyük bir mütefekkir ve bir şairdir. Onun için, ömrünün yirmi yılını (Hallacı Mansur)a vakfedip mükemmel bir eser meydana getiren bir kaç Louis Massignon lâzımdır. Ben, yalnız rubailerinin ruhumda duyduğum derin akislerini konuşduğum dille tekrar ediyorum. Aşina yüreklerde de onların vecdli akislerini uyandırabilirsem ne mutlu bana! (Önsözden)

   Not: Kitabın ön kapağı cildinden ayrılmıştır.

   Stok Kodu
   :
   303074735
   Boyut
   :
   12x18
   Sayfa Sayısı
   :
   171 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   74735    Mevlananın Rubaileri     Kanaat Kitabevi    Asaf Halef Çelebi    Edebiyat                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat