Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303006338
6338
Metinlerle Ortaçağda Felsefe
Metinlerle Ortaçağda Felsefe #smrgSAHAF
Ara Yayıncılık
0.00
Her çağın, her dönemin ayrıntılarına inildiğinde büyük farklılıklar sergilediği daha baştan herkesin kabul edebileceği bir durumdur; ancak her dönemin var olana ilişkin değerlendirmelerinde, araştırıldığı takdirde birbirine benzer yönler bulunabilir. Fakat bir dönemi, bir çağı işte 'o çağ', 'o dönem' yapanın neler olduğunu anlamak, onu kendine özgü ayrımlarında kavramaktan geçer. Ortaçağ felsefesinin iki ucu olan Plotinos ve Ockhamlı William arasındaki geniş yelpazeyi titizlikle ele alan bu çalışma, kimi niteliklerinden -özellikle tanrıbilimsel niteliklerinden- dolayı bir kenara atılan ortaçağ konusunda önemli bir kapıyı aralıyor. Önemli pek çok felsefi çalışmaya imza atan Betül Çotuksöken ve Saffet Babür, bu yapıtla ortaçağda da felsefecilerin yaşadığının altını çiziyor.
 • Açıklama
  • Her çağın, her dönemin ayrıntılarına inildiğinde büyük farklılıklar sergilediği daha baştan herkesin kabul edebileceği bir durumdur; ancak her dönemin var olana ilişkin değerlendirmelerinde, araştırıldığı takdirde birbirine benzer yönler bulunabilir. Fakat bir dönemi, bir çağı işte 'o çağ', 'o dönem' yapanın neler olduğunu anlamak, onu kendine özgü ayrımlarında kavramaktan geçer. Ortaçağ felsefesinin iki ucu olan Plotinos ve Ockhamlı William arasındaki geniş yelpazeyi titizlikle ele alan bu çalışma, kimi niteliklerinden -özellikle tanrıbilimsel niteliklerinden- dolayı bir kenara atılan ortaçağ konusunda önemli bir kapıyı aralıyor. Önemli pek çok felsefi çalışmaya imza atan Betül Çotuksöken ve Saffet Babür, bu yapıtla ortaçağda da felsefecilerin yaşadığının altını çiziyor.
   Stok Kodu
   :
   303006338
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   343 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   1989
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   6338    Ara Yayıncılık    Metinlerle Ortaçağda Felsefe     Betül Çotuksöken    Saffet Babür            303006338        Felsefe    Ortaçağ Felsefesi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat