Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Lale Çılgınlığı: Orta Asya'dan Hollanda'ya Olağanüstü İhtirasların Çiç Lale Çılgınlığı: Orta Asya'dan Hollanda'ya Olağanüstü İhtirasların Çiç

#smrgSAHAFLale Çılgınlığı: Orta Asya'dan Hollanda'ya Olağanüstü İhtirasların Çiçeği

Liste Fiyatı : 0,00
303009337
9337
Lale Çılgınlığı: Orta Asya'dan Hollanda'ya Olağanüstü İhtirasların Çiçeği
Lale Çılgınlığı: Orta Asya'dan Hollanda'ya Olağanüstü İhtirasların Çiçeği #smrgSAHAF
Sabah Kitapları
0.00
Tarihçi Mike Dash, lalenin ilk anayurdu olan Orta Asya bozkırlarından Avrupa'ya kadar izini sürerken, Hollanda'nın Altın Çağını da ustaca yeniden canlandırıyor ve ekonomik tarihin en belirleyici olaylarından birini anlatıyor. Lale ticaretine kapılıp gidenlerin acıklı ve inanılmaz hikayelerini son derece insani bir dille katıyor bu dokuya. Dash, Osmanlı sultanlarından Felemenkli ayyaşlara kadar birbirinden renkli karakterleri bu kitapta bir araya topluyor. Hepsinin ortak özelliği ise aynı takıntıda birleşmiş olmaları: Lale çılgınlığı.
 • Açıklama
  • Tarihçi Mike Dash, lalenin ilk anayurdu olan Orta Asya bozkırlarından Avrupa'ya kadar izini sürerken, Hollanda'nın Altın Çağını da ustaca yeniden canlandırıyor ve ekonomik tarihin en belirleyici olaylarından birini anlatıyor. Lale ticaretine kapılıp gidenlerin acıklı ve inanılmaz hikayelerini son derece insani bir dille katıyor bu dokuya. Dash, Osmanlı sultanlarından Felemenkli ayyaşlara kadar birbirinden renkli karakterleri bu kitapta bir araya topluyor. Hepsinin ortak özelliği ise aynı takıntıda birleşmiş olmaları: Lale çılgınlığı.
   Stok Kodu
   :
   303009337
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   200 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2000
   Çeviren
   :
   Özden Arıkan
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   Orijinal Adı
   :
   Tulipomania
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat