Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler: Teori - Temel Kavramlar - Yeni Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler: Teori - Temel Kavramlar - Yeni Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler: Teori - Temel Kavramlar - Yeni

#smrgKİTABEVİKüresel Dünyada Uluslararası İlişkiler: Teori - Temel Kavramlar - Yeni Gelişmeler

Liste Fiyatı : 32,00
İndirimli Fiyat : 22,40
Kazancınız : 9,60
%30
Temin süresi 6 iş günüdür.
9789759000387
157574
Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler: Teori - Temel Kavramlar - Yeni Gelişmeler
Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler: Teori - Temel Kavramlar - Yeni Gelişmeler #smrgKİTABEVİ
Kadim Yayınları
22.40
Bu çalışma küresel yeni dünyayı anlamaya çalışmakta, yeni gelişmeler çerçevesinde uluslararası ilişkileri ele alıp yeni teori ve yaklaşımlara yer vermektedir. Bu çerçevede son dönem de önem kazanan ekonomik ve kültürel unsurlarla hukuksal gelişmelere ayrıntılı yer verip, uluslararası ekonomi politik yaklaşımı ile kültürel-bilişsel-sosyal inşacı yaklaşımlar ve etnik gelişmeler gibi konular incelenmektedir. Çalışma esasta yeni küresel gelişmelerle uluslararası ilişkileri ele alıp günümüz dünyasının anlaşılmasına katkı yapmakta, değişim perspektifiyle konuları ele almaktadır. Ayrıca geleneksel yaklaşımları ve politika araçlarını yeni gelişmelerle birlikte değerlendirmeye çalışmaktadır. Çalışma ekonomik ve kültürel faktörlere geniş yer verse bile temelde uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi perspektifi ve kavramlarıyla konuları ele almaktadır. Son bölümde ise yeni dünya siyasetinin mimarisi ortaya serilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca değişen ortam sosyolojik bir bakışla ele alınarak uluslararası ilişkilerin ana kavram ve yaklaşımları, yeni gelişme ve teorilerle birlikte değerlendirilmektedir. Çalışmanın bu haliyle genel okuyucu ile akademik camiaya, öğrencilere ve dış politika yapıcı ve uygulayıcılarına faydalı olacağı düşünülmektedir.
 • Açıklama
  • Bu çalışma küresel yeni dünyayı anlamaya çalışmakta, yeni gelişmeler çerçevesinde uluslararası ilişkileri ele alıp yeni teori ve yaklaşımlara yer vermektedir. Bu çerçevede son dönem de önem kazanan ekonomik ve kültürel unsurlarla hukuksal gelişmelere ayrıntılı yer verip, uluslararası ekonomi politik yaklaşımı ile kültürel-bilişsel-sosyal inşacı yaklaşımlar ve etnik gelişmeler gibi konular incelenmektedir. Çalışma esasta yeni küresel gelişmelerle uluslararası ilişkileri ele alıp günümüz dünyasının anlaşılmasına katkı yapmakta, değişim perspektifiyle konuları ele almaktadır. Ayrıca geleneksel yaklaşımları ve politika araçlarını yeni gelişmelerle birlikte değerlendirmeye çalışmaktadır. Çalışma ekonomik ve kültürel faktörlere geniş yer verse bile temelde uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi perspektifi ve kavramlarıyla konuları ele almaktadır. Son bölümde ise yeni dünya siyasetinin mimarisi ortaya serilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca değişen ortam sosyolojik bir bakışla ele alınarak uluslararası ilişkilerin ana kavram ve yaklaşımları, yeni gelişme ve teorilerle birlikte değerlendirilmektedir. Çalışmanın bu haliyle genel okuyucu ile akademik camiaya, öğrencilere ve dış politika yapıcı ve uygulayıcılarına faydalı olacağı düşünülmektedir.
   Stok Kodu
   :
   9789759000387
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   448 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat