Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303073462
73462
Korsan Çıkmazı
Korsan Çıkmazı #smrgSAHAF
Dost Yayınları
0.00
Otobüs biraz daha gecikirse, ben bir yerlere oturmalıyım. Dikilmekten, topuklarım ağrıdı. Tam kırkbeş dakikadır, binlerce ana yolun ortasında otobüs bekliyorum. İstanbul yıkılıyor. Bu yıkılış ilk gençlik anılarımızın da yıkılması demek oluyor.. Sevdiğimiz eski İstanbul yokuşları, yüzümüzü yıkadığımız hayrat çeşmeler yok artık. "Elma ağacının pembe çiçeklerini görür görmez, yokuşu da göreceksin. Bu taşlarının arasından şırıl şırıl sular akan, yeşermiş bir eski zaman yokuşudur. İki yanında yüksek, sağlam taş duvarlar vardır..." diye anlatamayacağız evimizin yolunu. Artık böyle hikâyeler yazamadığımız gibi. Yeni açılan geniş asfalt yollar, göz alabildiğince dört bir yana çekip gidiyorlar. Onlarla pek tanışamıyacağız. Yeni dostluklar kuracak yürek kalmadı artık bizde. (Kitaptan)
 • Açıklama
  • Otobüs biraz daha gecikirse, ben bir yerlere oturmalıyım. Dikilmekten, topuklarım ağrıdı. Tam kırkbeş dakikadır, binlerce ana yolun ortasında otobüs bekliyorum. İstanbul yıkılıyor. Bu yıkılış ilk gençlik anılarımızın da yıkılması demek oluyor.. Sevdiğimiz eski İstanbul yokuşları, yüzümüzü yıkadığımız hayrat çeşmeler yok artık. "Elma ağacının pembe çiçeklerini görür görmez, yokuşu da göreceksin. Bu taşlarının arasından şırıl şırıl sular akan, yeşermiş bir eski zaman yokuşudur. İki yanında yüksek, sağlam taş duvarlar vardır..." diye anlatamayacağız evimizin yolunu. Artık böyle hikâyeler yazamadığımız gibi. Yeni açılan geniş asfalt yollar, göz alabildiğince dört bir yana çekip gidiyorlar. Onlarla pek tanışamıyacağız. Yeni dostluklar kuracak yürek kalmadı artık bizde. (Kitaptan)
   Stok Kodu
   :
   303073462
   Boyut
   :
   12x16
   Sayfa Sayısı
   :
   218 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1961
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   73462    Nezihe Meriç    Korsan Çıkmazı     Dost Yayınları        #smrgKADIN    Roman    Yeni Türk Edebiyatı    Cumhuriyet Dönemi                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat