Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303089686
89686
Kentleşme ve İnsan
Kentleşme ve İnsan #smrgSAHAF
TODAİE Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü
0.00
Çağımızı simgeleyen toplumsal olayların başında, kuşku yok ki, kentleşme geliyor. Özellile gelişmekte olan ülkeler, kentleşmeyi, hem kalkınmalarını hızlandırma ve yönlendirmede bir araç kullanmağa, hemde onun yarattığı sorunları çözmeğe büyük çabalar harcıyorlar. Ülkemiz de 35 yıldan beri hızla kentleşmenin doğurduğu türlü sancılar içindedir. Gerçekten, kentleşme: konut, ken hizmetleri, ulaşım, güvenlik, eğitim, sağlık gib sorunları, yalnız kentlerimizden değil, ülkenin en güncel ve önemli sorunları arasına sokmuş bulunuyor.
 • Açıklama
  • Çağımızı simgeleyen toplumsal olayların başında, kuşku yok ki, kentleşme geliyor. Özellile gelişmekte olan ülkeler, kentleşmeyi, hem kalkınmalarını hızlandırma ve yönlendirmede bir araç kullanmağa, hemde onun yarattığı sorunları çözmeğe büyük çabalar harcıyorlar. Ülkemiz de 35 yıldan beri hızla kentleşmenin doğurduğu türlü sancılar içindedir. Gerçekten, kentleşme: konut, ken hizmetleri, ulaşım, güvenlik, eğitim, sağlık gib sorunları, yalnız kentlerimizden değil, ülkenin en güncel ve önemli sorunları arasına sokmuş bulunuyor.
   Stok Kodu
   :
   303089686
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   184 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1978
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   89686    Kentleşme ve İnsan     TODAİE Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü    S. Kemal Kartal    Sosyoloji / Toplumbilim                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat