Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303055879
55879
Kayseri, Kırşehir, Kastamonu
Kayseri, Kırşehir, Kastamonu #smrgSAHAF
Kanaat Kitabevi
0.00
(Kayseri) hakkındaki sahifeler ilk önce (Yeni Türk) mecmuasiyle yayınlandıktan sonra, (Kanaat) Kütüphanesinin neşriyatı arasında çıkan ve nüshası kalmayan (Anadolu'da Yol notları) isimli eserden alınmıştır. (Kırşehir) hakkındaki sahifeler evvelce (Ülkü) mecmuasında neşredildi. (Kastamonu) hakkındaki sahifelerin büyük bir kısmını da (Ülkü) ile neşretmiştim. Fakat bu mecmuanın idaresi el değiştirince, eski idareden kalmış yazıların neşri münasip görülmiyerek, bunların hususî bir nüshada yer alacakları söylenmiş, fakat bu hususî nüsha da bir türlü çıkarılmamıştı. Bunun üzerine, geri kalan kısmı (Tanin) gazetesiyle neşrettimdi. (Kitaptan)
 • Açıklama
  • (Kayseri) hakkındaki sahifeler ilk önce (Yeni Türk) mecmuasiyle yayınlandıktan sonra, (Kanaat) Kütüphanesinin neşriyatı arasında çıkan ve nüshası kalmayan (Anadolu'da Yol notları) isimli eserden alınmıştır. (Kırşehir) hakkındaki sahifeler evvelce (Ülkü) mecmuasında neşredildi. (Kastamonu) hakkındaki sahifelerin büyük bir kısmını da (Ülkü) ile neşretmiştim. Fakat bu mecmuanın idaresi el değiştirince, eski idareden kalmış yazıların neşri münasip görülmiyerek, bunların hususî bir nüshada yer alacakları söylenmiş, fakat bu hususî nüsha da bir türlü çıkarılmamıştı. Bunun üzerine, geri kalan kısmı (Tanin) gazetesiyle neşrettimdi. (Kitaptan)
   Stok Kodu
   :
   303055879
   Boyut
   :
   12x16
   Sayfa Sayısı
   :
   141 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1955
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55879    Kayseri    Kırşehir    Kastamonu     Kanaat Kitabevi    Nahid Sırrı Örik    Gezi / Seyahatname    Yeni Türk Edebiyatı    Cumhuriyet Dönemi    Şehir                                        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat