Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303128434
128434
[ IV ] 4. Murat
[ IV ] 4. Murat #smrgSAHAF
Pınar Yayınevi
0.00
Yazar, Washington Üniversitesinde tiyatro dersleri aldı. Keziban ile Allahin Dediği Olur'u orada yazdı. Keziban orda oynandı ilk olarak, sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda (Allah Dediği Olur ile birlikte) Üçüncü oyunu Deli İbrahim'i önce Kent Oyuncuları oynadı, sonra da Ankara Devlet Tiyatrosu Deli İbrahim ile Türk Dil Kurumunun 1968 Tiyatro Ödülünü kazandı. Dördüncü oyunu olan Sokrates Savunuyor'un şekli daha önce Ankara Devlet Tiyatrosunca Sokrates'in Savunması adı altında oynandı, şimdiyse İstanbul Şehir Tiyatrosunca oynanmakta. Şeyh Galib'in Hüsn Ü Aşk'ından esinlenerek yazdığı Güzellik ile Aşk, Türkie Radyolarında yayınlandı. Son oyunu IV. Muret ise Ankara Devlet Tiyatrosunca sahnee konmuştur. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Yazar, Washington Üniversitesinde tiyatro dersleri aldı. Keziban ile Allahin Dediği Olur'u orada yazdı. Keziban orda oynandı ilk olarak, sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda (Allah Dediği Olur ile birlikte) Üçüncü oyunu Deli İbrahim'i önce Kent Oyuncuları oynadı, sonra da Ankara Devlet Tiyatrosu Deli İbrahim ile Türk Dil Kurumunun 1968 Tiyatro Ödülünü kazandı. Dördüncü oyunu olan Sokrates Savunuyor'un şekli daha önce Ankara Devlet Tiyatrosunca Sokrates'in Savunması adı altında oynandı, şimdiyse İstanbul Şehir Tiyatrosunca oynanmakta. Şeyh Galib'in Hüsn Ü Aşk'ından esinlenerek yazdığı Güzellik ile Aşk, Türkie Radyolarında yayınlandı. Son oyunu IV. Muret ise Ankara Devlet Tiyatrosunca sahnee konmuştur. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303128434
   Boyut
   :
   11x18
   Sayfa Sayısı
   :
   175 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1970
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   128434    A. Turan Oflazoğlu    [ IV ] 4. Murat     Pınar Yayınevi        #smrgTELİF    Tiyatro    Çağdaş Türk Edebiyatı    Oyun    Tragedya                   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat