Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
İlkçağ Felsefesi: Felsefe Tarihi 1 Ahmet Cevizci İlkçağ Felsefesi: Felsefe Tarihi 1 Ahmet Cevizci

#smrgKİTABEVİİlkçağ Felsefesi: Felsefe Tarihi 1

Liste Fiyatı : 45,00
İndirimli Fiyat : 36,00
Kazancınız : 9,00
%20
Temin süresi 4 gündür.
9786050203646
172741
İlkçağ Felsefesi: Felsefe Tarihi 1
İlkçağ Felsefesi: Felsefe Tarihi 1 #smrgKİTABEVİ
Say Yayınları
36.00
İlkçağ Felsefesi İyonya Okulu'ndan Yeni-Platonculuğa dek antikçağa egemen olan felsefe akımlarını inceleyen bir çalışma olarak kaleme alınmıştır. Kitap Thales, Parmenides, Empedokles, Protagoras gibi pek çok eski Yunan filozofunu düşünceleri ve hayatlarından kesitler sunarak tek tek ele alırken, Platon ve Aristoteles'e geniş yer verir. Yazar Ahmet Cevizci okuru büyük ölçüde eski Yunan felsefesi ve filozofları hakkında bilgilendirmekle birlikte eski Yunan düşüncesini kıymeti kendinden menkul mucizevi bir yapı olarak değerlendirmeyip, onun antikçağın diğer büyük uygarlıklarından pek çok şey aldığını; fakat düşüncelerin soyutlama düzeyi, sistematikliği ve kaydedilmesi bakımından bu uygarlıkları fazlasıyla geride bıraktığını vurgular.

İlkçağ Felsefesi, sekiz ciltlik bir Felsefe Tarihi dizisinin birinci kitabını meydana getirmektedir.

 • Açıklama
  • İlkçağ Felsefesi İyonya Okulu'ndan Yeni-Platonculuğa dek antikçağa egemen olan felsefe akımlarını inceleyen bir çalışma olarak kaleme alınmıştır. Kitap Thales, Parmenides, Empedokles, Protagoras gibi pek çok eski Yunan filozofunu düşünceleri ve hayatlarından kesitler sunarak tek tek ele alırken, Platon ve Aristoteles'e geniş yer verir. Yazar Ahmet Cevizci okuru büyük ölçüde eski Yunan felsefesi ve filozofları hakkında bilgilendirmekle birlikte eski Yunan düşüncesini kıymeti kendinden menkul mucizevi bir yapı olarak değerlendirmeyip, onun antikçağın diğer büyük uygarlıklarından pek çok şey aldığını; fakat düşüncelerin soyutlama düzeyi, sistematikliği ve kaydedilmesi bakımından bu uygarlıkları fazlasıyla geride bıraktığını vurgular.

   İlkçağ Felsefesi, sekiz ciltlik bir Felsefe Tarihi dizisinin birinci kitabını meydana getirmektedir.

   Stok Kodu
   :
   9786050203646
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   600 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   172741    Ahmet Cevizci    İlkçağ Felsefesi: Felsefe Tarihi 1     Say Yayınları        #smrgTELİF    Felsefe    Felsefe Tarihi    İlkçağ                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat