Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303027740
27740
Gülden Kale Düştü
Gülden Kale Düştü #smrgSAHAF
Doğan Kitap
0.00
İlk romanı Yağmur Hüznü'yle edebiyat çevrelerinin dikkatini çeken ve 1999 Orhan Kemal Roman Ödülü'nü alan Ahmet Karcılılar, Gülden Kale Düştü adlı romanıyla ikinci kez okurların karşısına çıkıyor. Gülden Kale Düştü, küçüldükçe daha da karmaşık hale gelen dünyaya bir Anadolu kentinden bakıyor. Roman, modern hayatın karmaşasından sıkılıp kendi kozasına çekilerek yanlızlığı tercih eden bir yazarın, kimi zaman yaşama bakışını, kimi zaman da anılarını anlattığı metinleriyle desteklenen polisiye bir kurgu içeriyor. Ayrıldığı eşinin intihar mı, cinayet mi olduğu belirsiz ölümüyle başlayan ve yazarın sorgulamasıyla devam eden olay örgüsünün yanı sıra aşk, cinsellik, sadakat ve ihanet değişen anlatımla okuru, beklemediği şaşırtıcı bir -sona ya da başlangıca götürüyor.
 • Açıklama
  • İlk romanı Yağmur Hüznü'yle edebiyat çevrelerinin dikkatini çeken ve 1999 Orhan Kemal Roman Ödülü'nü alan Ahmet Karcılılar, Gülden Kale Düştü adlı romanıyla ikinci kez okurların karşısına çıkıyor. Gülden Kale Düştü, küçüldükçe daha da karmaşık hale gelen dünyaya bir Anadolu kentinden bakıyor. Roman, modern hayatın karmaşasından sıkılıp kendi kozasına çekilerek yanlızlığı tercih eden bir yazarın, kimi zaman yaşama bakışını, kimi zaman da anılarını anlattığı metinleriyle desteklenen polisiye bir kurgu içeriyor. Ayrıldığı eşinin intihar mı, cinayet mi olduğu belirsiz ölümüyle başlayan ve yazarın sorgulamasıyla devam eden olay örgüsünün yanı sıra aşk, cinsellik, sadakat ve ihanet değişen anlatımla okuru, beklemediği şaşırtıcı bir -sona ya da başlangıca götürüyor.
   Stok Kodu
   :
   303027740
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   173 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2000
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   27740    Gülden Kale Düştü     Doğan Kitap    Ahmet Karcılılar    Roman    Çağdaş Türk Edebiyatı                        9789756719077            9756719079        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat