Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303052125
52125
Genel Sosyoloji
Genel Sosyoloji #smrgSAHAF
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi
0.00
Sosyoloji'nin sosyal ilimler dünyasında bilhassa 20. asırda göze çarpan müfrit ihtisaslaşmasından sonra yeniden bütüncü görüşten hareket eden bir ilim olarak geliştiği bilinen bir gerçektir. Bu suretle sosyoloji, ihtisas körlüğü diyebileceğimiz ve bütün'ü göremeyiş, bütün'ün fonksiyonel intibaksızlıklarını ve aksaklıklarını kavrayamayış olarak belirdiğini müşahade ettiğimiz aşırı ihtisaslaşmasının görüldüğü bir çağda, bu mahzurları giderici bir ilim olarak varlığını hissettirmektedir. ( Önsözden )
 • Açıklama
  • Sosyoloji'nin sosyal ilimler dünyasında bilhassa 20. asırda göze çarpan müfrit ihtisaslaşmasından sonra yeniden bütüncü görüşten hareket eden bir ilim olarak geliştiği bilinen bir gerçektir. Bu suretle sosyoloji, ihtisas körlüğü diyebileceğimiz ve bütün'ü göremeyiş, bütün'ün fonksiyonel intibaksızlıklarını ve aksaklıklarını kavrayamayış olarak belirdiğini müşahade ettiğimiz aşırı ihtisaslaşmasının görüldüğü bir çağda, bu mahzurları giderici bir ilim olarak varlığını hissettirmektedir. ( Önsözden )
   Stok Kodu
   :
   303052125
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   358 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1976
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   52125    Genel Sosyoloji     İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi    Amiran Kurtkan Bilgiseven    Sosyoloji / Toplumbilim                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat