Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Galatia Kralı Deiotarus'u Caesar'a Karşı Savunma Marcus Tullius Cicero Galatia Kralı Deiotarus'u Caesar'a Karşı Savunma Marcus Tullius Cicero

#smrgSAHAFGalatia Kralı Deiotarus'u Caesar'a Karşı Savunma

Liste Fiyatı : 0,00
303158318
158318
Galatia Kralı Deiotarus'u Caesar'a Karşı Savunma
Galatia Kralı Deiotarus'u Caesar'a Karşı Savunma #smrgSAHAF
Cem Yayınevi
0.00
Latincenin en büyük ustası. devlet adamı, filozof ve hukukçu Cicero, Galatia Kralı Deiotarusla aynı yıllarda İÖ. 1. yy'ın ikinci yarısında- Anadolu'da yaşamışlardır. Kilikia bölgesinde, Roma Proconsul'ü olarak bulunan Cieero. Ankyra çevresinde yaşayan Galatialıların Kralı Deiotarusla dostça ilişkiler içindeydi. Günün birinde. Deiotarus, ağır bir suçlamayla karşılaşınca. Cicero, onu. C.Iulius Caesar'a karşı savunmayı üstlenmiştir. Bu oratio (nutuk, savunma) ünlü hatibin bütün ustalığını ortaya koymakta; dilinin akıcılığı, olayları aydınlatmada gösterdiği beceri, hem yalın hem çok renkli biçemi ile, yazarın bütün özelliklerini taşımaktadır. Oratio, ayrıca, Ankyra bölgesinin, bir tarihi kesitini de aydınlattığı için önemli sayılmalıdır. Elinizdeki kitap FR. Richter ve Alfred Eberhard tarafından hazırlanmış olan Latince..aslından, İstanbul Kız Lisesi Emekli Latince Öğretmeni Leyla Özbay tarafından dilimize çevrilmiştir.
 • Açıklama
  • Latincenin en büyük ustası. devlet adamı, filozof ve hukukçu Cicero, Galatia Kralı Deiotarusla aynı yıllarda İÖ. 1. yy'ın ikinci yarısında- Anadolu'da yaşamışlardır. Kilikia bölgesinde, Roma Proconsul'ü olarak bulunan Cieero. Ankyra çevresinde yaşayan Galatialıların Kralı Deiotarusla dostça ilişkiler içindeydi. Günün birinde. Deiotarus, ağır bir suçlamayla karşılaşınca. Cicero, onu. C.Iulius Caesar'a karşı savunmayı üstlenmiştir. Bu oratio (nutuk, savunma) ünlü hatibin bütün ustalığını ortaya koymakta; dilinin akıcılığı, olayları aydınlatmada gösterdiği beceri, hem yalın hem çok renkli biçemi ile, yazarın bütün özelliklerini taşımaktadır. Oratio, ayrıca, Ankyra bölgesinin, bir tarihi kesitini de aydınlattığı için önemli sayılmalıdır. Elinizdeki kitap FR. Richter ve Alfred Eberhard tarafından hazırlanmış olan Latince..aslından, İstanbul Kız Lisesi Emekli Latince Öğretmeni Leyla Özbay tarafından dilimize çevrilmiştir.
   Stok Kodu
   :
   303158318
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   63 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1994
   Çeviren
   :
   Leylâ Özbay
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat