Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9789758087068
5744
Fener Patrikhanesi
Fener Patrikhanesi #smrgKİTABEVİ
Ayraç Yayınları
0.00
Sosyalist Blok'un çözülmesinin ardından Ortodoks nüfusun yoğun olarak bulunduğu ülkelerde ortaya çıkan ideolojik ve politik boşluğu doldurmak için Ortodoks dünyasının liderliğini ele geçirme mücadelesi veren Rusya ve bunu engellemeye çalışan Amerika, Fener Patrikhanesi'ni bir kez daha Türkiye'nin gündemine oturttu. Orijinal Yunanca metinlerden yararlanılarak hazırlanan bu elkitabı, hakkında pek çok spekülasyon yapılan, üzerinde yaşadığımız toprakların en yaşlı kurumunun Türkiye'deki ve dünyadaki konumunun daha sağlıklı anlaşılabilmesi için konu hakkındaki temel belgeleri ve gerekli asgari bilgileri okuyucunun dikkatine sunuyor.
 • Açıklama
  • Sosyalist Blok'un çözülmesinin ardından Ortodoks nüfusun yoğun olarak bulunduğu ülkelerde ortaya çıkan ideolojik ve politik boşluğu doldurmak için Ortodoks dünyasının liderliğini ele geçirme mücadelesi veren Rusya ve bunu engellemeye çalışan Amerika, Fener Patrikhanesi'ni bir kez daha Türkiye'nin gündemine oturttu. Orijinal Yunanca metinlerden yararlanılarak hazırlanan bu elkitabı, hakkında pek çok spekülasyon yapılan, üzerinde yaşadığımız toprakların en yaşlı kurumunun Türkiye'deki ve dünyadaki konumunun daha sağlıklı anlaşılabilmesi için konu hakkındaki temel belgeleri ve gerekli asgari bilgileri okuyucunun dikkatine sunuyor.
   Stok Kodu
   :
   9789758087068
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   167 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1996
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   5744    Yorgo Benlisoy; Elçin Macar    Fener Patrikhanesi     Ayraç Yayınları        9789758087068    Tarih    Etnik    Azınlık                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat