Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Federal Devlet: Temel İlkeler, Kurumlar ve Uygulama Oktay Uygun

#smrgSAHAFFederal Devlet: Temel İlkeler, Kurumlar ve Uygulama

Liste Fiyatı : 0,00
303067389
67389
Federal Devlet: Temel İlkeler, Kurumlar ve Uygulama
Federal Devlet: Temel İlkeler, Kurumlar ve Uygulama #smrgSAHAF
İtalik Kitaplar
0.00
Federal devlet sistemi, ülkemizde, son yıllarda Çok tartışılan, tepki veya beğeniyle karşılanan; fakat yeterince bilinmeyen bir konu. Bu kitap, Türkçe'de, federalizmin dünyadaki örnekleri çerçevesinde kapsamlı olarak incelendiği ilk çalışmadır. Üniter devlet, federasyon, konfederasyon, özerklik kavramları neyi ifade eder? Federal sistem hangi ülkeler için uygundur ve bugüne kadar hangi ülkelerde denenmiştir? Federal ve üniter demokrasilerin farklı yönleri nelerdir? Belçika, üniter devletten federasyona nasıl dönüştü? Bosna-Hersek'te federalizmin başarı şansı nedir? Ayrılıkçı hareketler karşısında üniter ve federal devletin tutumu farklı mıdır?

Elinizdeki kitapta, Doç. Dr. Oktay Uygun buna benzer merak edilen pek çok sorunun cevabını kolay anlaşılır bir dille açıklıyor. (Arka kapaktan)

 • Açıklama
  • Federal devlet sistemi, ülkemizde, son yıllarda Çok tartışılan, tepki veya beğeniyle karşılanan; fakat yeterince bilinmeyen bir konu. Bu kitap, Türkçe'de, federalizmin dünyadaki örnekleri çerçevesinde kapsamlı olarak incelendiği ilk çalışmadır. Üniter devlet, federasyon, konfederasyon, özerklik kavramları neyi ifade eder? Federal sistem hangi ülkeler için uygundur ve bugüne kadar hangi ülkelerde denenmiştir? Federal ve üniter demokrasilerin farklı yönleri nelerdir? Belçika, üniter devletten federasyona nasıl dönüştü? Bosna-Hersek'te federalizmin başarı şansı nedir? Ayrılıkçı hareketler karşısında üniter ve federal devletin tutumu farklı mıdır?

   Elinizdeki kitapta, Doç. Dr. Oktay Uygun buna benzer merak edilen pek çok sorunun cevabını kolay anlaşılır bir dille açıklıyor. (Arka kapaktan)

   Stok Kodu
   :
   303067389
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   447 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   67389    Federal Devlet: Temel İlkeler    Kurumlar ve Uygulama     İtalik Kitaplar    Oktay Uygun    Hukuk                        Eğitim Dizisi    9789758398286            9758398288        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat