Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Emekçinin Kitaplığı: Kapitalsiz Kapitalistler / Eğitim Üretim İçindir Emekçinin Kitaplığı: Kapitalsiz Kapitalistler / Eğitim Üretim İçindir Emekçinin Kitaplığı: Kapitalsiz Kapitalistler / Eğitim Üretim İçindir

#smrgKİTABEVİEmekçinin Kitaplığı: Kapitalsiz Kapitalistler / Eğitim Üretim İçindir / Devrimcinin Sözlüğü

Liste Fiyatı : 10,00
İndirimli Fiyat : 7,00
Kazancınız : 3,00
%30
Temin süresi 4 gündür.
9789753444811
516
Emekçinin Kitaplığı: Kapitalsiz Kapitalistler / Eğitim Üretim İçindir / Devrimcinin Sözlüğü
Emekçinin Kitaplığı: Kapitalsiz Kapitalistler / Eğitim Üretim İçindir / Devrimcinin Sözlüğü #smrgKİTABEVİ
Belge Yayınları
7.00
Harun Karadeniz'in kısa ama dopdolu süren yaşamı sırasında yaptığı en önemli katkılardan biri, devrimci gençlik hareketinin potansiyelini emekçi potansiyeli ile birleştirme çabası idi. O, sosyalist düşünce ve idealleri, işçilerin ve diğer emekçilerin özümsediği, günlük yaşam gerçekliği ile doğrudan bağlantısını sağladığı bir söyleme dökmek istiyordu. Bir anlamda, Brecht'in yöntemini, toplumsal hareket içinde uygulamak istiyordu. Bu arayışın en önemli ürünlerinden biri Kartal Bölgesi İşçi Birliği deneyimi ise, bir diğeri de Harun'un yukarıdaki yaklaşımla hazırladığı el kitapları ve Ant dergisinde Osman Yeşil'in de katılımı ile hazırladığı "Devrimcinin Sözlüğü" idi. 70'li yıllarda okurlara ulaşan "Kapitalsiz Kapitalistler" ve "Eğitim Üretim İçindir" yeni basımı sırasında bu sözlüğü de ilk kez sunduğumuz için kıvançlıyız. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Harun Karadeniz'in kısa ama dopdolu süren yaşamı sırasında yaptığı en önemli katkılardan biri, devrimci gençlik hareketinin potansiyelini emekçi potansiyeli ile birleştirme çabası idi. O, sosyalist düşünce ve idealleri, işçilerin ve diğer emekçilerin özümsediği, günlük yaşam gerçekliği ile doğrudan bağlantısını sağladığı bir söyleme dökmek istiyordu. Bir anlamda, Brecht'in yöntemini, toplumsal hareket içinde uygulamak istiyordu. Bu arayışın en önemli ürünlerinden biri Kartal Bölgesi İşçi Birliği deneyimi ise, bir diğeri de Harun'un yukarıdaki yaklaşımla hazırladığı el kitapları ve Ant dergisinde Osman Yeşil'in de katılımı ile hazırladığı "Devrimcinin Sözlüğü" idi. 70'li yıllarda okurlara ulaşan "Kapitalsiz Kapitalistler" ve "Eğitim Üretim İçindir" yeni basımı sırasında bu sözlüğü de ilk kez sunduğumuz için kıvançlıyız. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9789753444811
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   135 s
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1995
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat