Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Doğu Anadolu Türk Devletleri Tarihi Osman Turan

#smrgSAHAFDoğu Anadolu Türk Devletleri Tarihi

Liste Fiyatı : 0,00
303082172
82172
Doğu Anadolu Türk Devletleri Tarihi
Doğu Anadolu Türk Devletleri Tarihi #smrgSAHAF
Turan Neşriyat Yurdu
0.00
Doğu Anadolu Türk Devletleri Tarihi Anadolu'nun Türk vatanı olarak kuruluşunun tarihidir. Prof. Dr. Osman Turan, bu eserinde kuruluş devrinin tarihini, burada kurulan küçük devlet ve beyliklerin siyasî mevkilerini, medenî faaliyetlerini ele almaktadır. Kaynakların kifâyetsizliğine rağmen Doğu Anadolu'da ne derece ileri ve mamur bir ülke meydana getirildiğini ortaya koyan bu eser, Ortaçağ Türkiyesi'nin yüksek kültürel ve iktisadî tarihinin de habercisidir.
 • Açıklama
  • Doğu Anadolu Türk Devletleri Tarihi Anadolu'nun Türk vatanı olarak kuruluşunun tarihidir. Prof. Dr. Osman Turan, bu eserinde kuruluş devrinin tarihini, burada kurulan küçük devlet ve beyliklerin siyasî mevkilerini, medenî faaliyetlerini ele almaktadır. Kaynakların kifâyetsizliğine rağmen Doğu Anadolu'da ne derece ileri ve mamur bir ülke meydana getirildiğini ortaya koyan bu eser, Ortaçağ Türkiyesi'nin yüksek kültürel ve iktisadî tarihinin de habercisidir.
   Stok Kodu
   :
   303082172
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   XVI + 276
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1973
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   82172    Doğu Anadolu Türk Devletleri Tarihi     Turan Neşriyat Yurdu    Osman Turan    Tarih    Baylikler Dönemi Türk Tarihi                                    9754374791        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat