Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Dağlara Yazılıdır Çetin Öner Dağlara Yazılıdır Çetin Öner

#smrgSAHAFDağlara Yazılıdır

Liste Fiyatı : 0,00
303013189
13189
Dağlara Yazılıdır
Dağlara Yazılıdır #smrgSAHAF
Can Yayınları
0.00
Dağlara Yazsılıdır, Kafkasya'dan Anadolu'ya göç etmiş insanların, Kabartay, Abaza, Çeçen gibi Çerkes boyalarının, yeni yurtlarındaki yaşamlarını düşsel/şiirsel bir duyarlılıkla dile getiren bir roman. Kafkas epopesinin en çarpıcı örnekleri ve halk masallarıyla ustaca kurgulanan roman, sözlü anlatım geleneğimizin yerli yerinde kullanılmasına örnek olacak bir anlatımı da çizilen kişiler, bir film ya da bir tiyatro oyununu izler gibi etkiler bırakacaktır sizde. "Kendini rahvan bir tay sanan" roman kahramanı çocuğun kişnemeleri, bir çığlık, bir bozlak, bir ağıt gibi yankılanacaktır kulağınızda. Bu yankı, romanı okuyup bitirdikten sonra da uzun süre kalacaktır yüreğinizde. Değişik bir kültürün insanlık durumlarını, destansı yaşamları ile bütünleşen yurtseverliklerini, savaş alanlarını bir toy'a çeviren korkusuzluklarını, roman boyunca dörtnal giden atların toynak seslerinin eşliğinde duyacaksınız içinizde. Çetin Öner'in bu ilk romanını, değerli ressamlaımız Avni Arbaş'ın usta işi desenleriyle sunmaktan kıvanç duyuyoruz.
 • Açıklama
  • Dağlara Yazsılıdır, Kafkasya'dan Anadolu'ya göç etmiş insanların, Kabartay, Abaza, Çeçen gibi Çerkes boyalarının, yeni yurtlarındaki yaşamlarını düşsel/şiirsel bir duyarlılıkla dile getiren bir roman. Kafkas epopesinin en çarpıcı örnekleri ve halk masallarıyla ustaca kurgulanan roman, sözlü anlatım geleneğimizin yerli yerinde kullanılmasına örnek olacak bir anlatımı da çizilen kişiler, bir film ya da bir tiyatro oyununu izler gibi etkiler bırakacaktır sizde. "Kendini rahvan bir tay sanan" roman kahramanı çocuğun kişnemeleri, bir çığlık, bir bozlak, bir ağıt gibi yankılanacaktır kulağınızda. Bu yankı, romanı okuyup bitirdikten sonra da uzun süre kalacaktır yüreğinizde. Değişik bir kültürün insanlık durumlarını, destansı yaşamları ile bütünleşen yurtseverliklerini, savaş alanlarını bir toy'a çeviren korkusuzluklarını, roman boyunca dörtnal giden atların toynak seslerinin eşliğinde duyacaksınız içinizde. Çetin Öner'in bu ilk romanını, değerli ressamlaımız Avni Arbaş'ın usta işi desenleriyle sunmaktan kıvanç duyuyoruz.
   Stok Kodu
   :
   303013189
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   156 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1992
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   13189    Can Yayınları    Dağlara Yazılıdır     Çetin Öner            303013189    9755104259    Roman    Çağdaş Türk Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat