Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303079648
79648
Cesar Birotteau
Cesar Birotteau #smrgSAHAF
MEB Milli Eğitim Bakanlığı
0.00
Son zamanlarda dört, beş romanı dilimize çevrilmiş olan Honore de Balzac, bütün dünyaca Moliere kadar, hatta belki biraz daha fazla tanınmış bir sanatçıdır. Onun her yapıtında yeni, fakat ölmez bir tip bulmak okuyucunun en büyük zevkidir. Grandet baba, Moliere'in Cimri'sindeki Harpagon kadar uluslararası bir kişidir. Goriot baba, Balcaz'ı çok yoran, rmancıyı tam bir yıl adım adım arkasından yürüten Parisli ihtiyarın ta kendisidir. (Önsöz)
 • Açıklama
  • Son zamanlarda dört, beş romanı dilimize çevrilmiş olan Honore de Balzac, bütün dünyaca Moliere kadar, hatta belki biraz daha fazla tanınmış bir sanatçıdır. Onun her yapıtında yeni, fakat ölmez bir tip bulmak okuyucunun en büyük zevkidir. Grandet baba, Moliere'in Cimri'sindeki Harpagon kadar uluslararası bir kişidir. Goriot baba, Balcaz'ı çok yoran, rmancıyı tam bir yıl adım adım arkasından yürüten Parisli ihtiyarın ta kendisidir. (Önsöz)
   Stok Kodu
   :
   303079648
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   442 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1964
   Çeviren
   :
   Fehmi Baldaş
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   79648    Honore de Balzac    Cesar Birotteau     MEB Milli Eğitim Bakanlığı        #smrgTELİF    Roman    Fransız Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat