Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Çağdaş Sanat Kuramı Paul Klee

#smrgSAHAFÇağdaş Sanat Kuramı

Liste Fiyatı : 0,00
303071167
71167
Çağdaş Sanat Kuramı
Çağdaş Sanat Kuramı #smrgSAHAF
Dost Kitabevi
0.00
Batı sanatının en özellikli yaratıcılarından Paul Klee, Walter Gropius'un daveti üzerine gittiği Weimar'da, Bauhaus bünyesinde dersler verir. O dönemde açınladığı temel kavramların bu derslerden bağımsız biçimde tuttuğu notlarla harmanlanması bu küçük ama yoğun kitabın çatısını oluşturuyor. Klee'nin sanatı algılama ve uygulama biçimlerinden sanatın evrimine, oradan kendi resminin başlıca dayanaklarına dek genişlettiği soruşturma, Nolde ve Marc gibi yol ve kader arkadaşları için yazdığı küçük değinilerle zenginleşiyor. Klee ve sanat üzerine çetin ve ufuk açıcı bir okuma.
 • Açıklama
  • Batı sanatının en özellikli yaratıcılarından Paul Klee, Walter Gropius'un daveti üzerine gittiği Weimar'da, Bauhaus bünyesinde dersler verir. O dönemde açınladığı temel kavramların bu derslerden bağımsız biçimde tuttuğu notlarla harmanlanması bu küçük ama yoğun kitabın çatısını oluşturuyor. Klee'nin sanatı algılama ve uygulama biçimlerinden sanatın evrimine, oradan kendi resminin başlıca dayanaklarına dek genişlettiği soruşturma, Nolde ve Marc gibi yol ve kader arkadaşları için yazdığı küçük değinilerle zenginleşiyor. Klee ve sanat üzerine çetin ve ufuk açıcı bir okuma.
   Stok Kodu
   :
   303071167
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   132 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2006
   Resimleyen
   :
   Orijinal Cildinde
   Kapak Türü
   :
   Orijinal Cildinde
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
   71167    Çağdaş Sanat Kuramı     Dost Kitabevi    Paul Klee    Sanat                        Sanat Kitapları    9789752982185            9752982182        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat