Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%35
Bilimden Yana - Geçmişten Geleceğe 1 İMZALI Asım Bezirci

#smrgSAHAFBilimden Yana - Geçmişten Geleceğe 1 İMZALI

Liste Fiyatı : 60,00
İndirimli Fiyat : 39,00
Kazancınız : 21,00
Bilimden Yana - Geçmişten Geleceğe 1 İMZALI
Bilimden Yana - Geçmişten Geleceğe 1 İMZALI #smrgSAHAF
Yön Yayıncılık
39.00
Asım Bezirci'nin gözden geçirilip genişletilerek yeniden basılan “Bilimden Yana” adlı bu eseri üç bölümden oluşuyor: Birinci bölümde “Eleştirinin kuramı ve yöntemi” enine boyuna inceleniyor. Öznel/izlenimsel eleştirinin özellik ve sakıncaları sergileniyor. Buna karşılık, nesnel/bilimsel eleştirinin nitelik ve yararları belirtiliyor. Bütün bunlar aşk, zaman, yaşlılık, ölüm, övgü, dogma, özetleme, araştırma, karalama, kalıt, dilbilim, yapısalcılık, özgürlük gibi konular çerçevesinde açık, duru ve tatlı bir anlatımın beslediği zevkle okunan ‘eleştirel denemelerle ortaya konuyor. İkinci bölümde başlıca denemeci ve eleştiricilerimiz yargılanıyor. Böylece, önerilen kuram kılgıyla bütünleşmiş oluyor. Üçüncü bölümde ise Asım Bezirci'nin şiir, edebiyat, eleştiri gelenek, etkileme ve tanıtma üstüne yazarlarla yaptığı konuşmalar yer alıyor. En sonda da “Bilimden Yana”yı tanıtan değerlendirmelerden parçalar sunuluyor.

İlk iki basımı ilgi ve övgüyle karşılanan “Bilimden Yana”nın geliştirilmiş bu üçüncü basımının daha da beğenileceğini sanıyoruz. (Arka kapaktan)

 • Açıklama
  • Asım Bezirci'nin gözden geçirilip genişletilerek yeniden basılan “Bilimden Yana” adlı bu eseri üç bölümden oluşuyor: Birinci bölümde “Eleştirinin kuramı ve yöntemi” enine boyuna inceleniyor. Öznel/izlenimsel eleştirinin özellik ve sakıncaları sergileniyor. Buna karşılık, nesnel/bilimsel eleştirinin nitelik ve yararları belirtiliyor. Bütün bunlar aşk, zaman, yaşlılık, ölüm, övgü, dogma, özetleme, araştırma, karalama, kalıt, dilbilim, yapısalcılık, özgürlük gibi konular çerçevesinde açık, duru ve tatlı bir anlatımın beslediği zevkle okunan ‘eleştirel denemelerle ortaya konuyor. İkinci bölümde başlıca denemeci ve eleştiricilerimiz yargılanıyor. Böylece, önerilen kuram kılgıyla bütünleşmiş oluyor. Üçüncü bölümde ise Asım Bezirci'nin şiir, edebiyat, eleştiri gelenek, etkileme ve tanıtma üstüne yazarlarla yaptığı konuşmalar yer alıyor. En sonda da “Bilimden Yana”yı tanıtan değerlendirmelerden parçalar sunuluyor.

   İlk iki basımı ilgi ve övgüyle karşılanan “Bilimden Yana”nın geliştirilmiş bu üçüncü basımının daha da beğenileceğini sanıyoruz. (Arka kapaktan)

   Stok Kodu
   :
   303065571
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   247 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   1989
   Çeviren
   :
   14x20
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   65571    Yön Yayıncılık    Bilimden Yana - Geçmişten Geleceğe 1 İMZALI     Asım Bezirci                        Deneme - Eleştiri Dizisi    Edebiyat    Türk Edebiyatı - Eleştiri                                Yüzdeellilikler   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat