Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Bağ Bozumu: Edebiyat Araştırmaları Ömür Ceylan Bağ Bozumu: Edebiyat Araştırmaları Ömür Ceylan

#smrgKİTABEVİBağ Bozumu: Edebiyat Araştırmaları

Liste Fiyatı : 35,00
İndirimli Fiyat : 29,75
Kazancınız : 5,25
%15
Temin süresi 4 gündür.
9786054117840
138957
Bağ Bozumu: Edebiyat Araştırmaları
Bağ Bozumu: Edebiyat Araştırmaları #smrgKİTABEVİ
Kesit Yayınları
29.75
Bağ bozumları, hüznün ve bereketin iç içe olduğu zamanlardır. İklimin hazana evrildiği, "sarı"nın karşı konulmaz istilasından hemen önce emeğin mahsule döndüğü, cıvıl cıvıl birkaç hafta. Elinizdeki kitapta bulunan yazıların önemli bir kısmı Türk edebiyatı bağının bugün için hayli uzak ve eski sayılan; en canlı, en mümbit zamanlarından; klasik şiir çağlarından devşirildi. Bir kısmı ise eski bağ bozumlarından tatlar taşıyan yeni hasat ürünlerinden seçildi. Yıllar içerisinde yazılmış ve yayınlanmış 21 yazı, her ne kadar birbirinden farklı konuları ele alsa da Anadolu bağlarını asırlardır bezeyen onlarca üzüm türü gibi esas rayihada birleşti. Şiraz, sultaniye, ada karası, Mevlana, narince, kuşüzümü, müşküle, ata sarısı, razakı, misket, yeni hasat, papaz karası... Her biri Bağ Bozumu'ndaki yerlerini aldılar; bağı, bağbancıyı hoşnut edecek ziyaretini bekliyorlar... (Arka Kapak) Bu kitapta Türk dil biliminin uzun yazılı tarihine ve geniş coğrafyasına ait örnekler karşılaştırmalı dil biliminin yöntemlerinden yararlanılarak incelenmektedir. Yapım ve çekim ekleri, edatlar ve yardımcı fiiller gibi bağlı biçimlere ağırlık verilen Türkçe Yazıları içinde Tatarca, Başkurtça, Karayca, Kırgızca gibi ülkemizde az araştırılmış Türk lehçelerinin dil bilgisi ve söz varlığı incelemeleri de yer almaktadır. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Bağ bozumları, hüznün ve bereketin iç içe olduğu zamanlardır. İklimin hazana evrildiği, "sarı"nın karşı konulmaz istilasından hemen önce emeğin mahsule döndüğü, cıvıl cıvıl birkaç hafta. Elinizdeki kitapta bulunan yazıların önemli bir kısmı Türk edebiyatı bağının bugün için hayli uzak ve eski sayılan; en canlı, en mümbit zamanlarından; klasik şiir çağlarından devşirildi. Bir kısmı ise eski bağ bozumlarından tatlar taşıyan yeni hasat ürünlerinden seçildi. Yıllar içerisinde yazılmış ve yayınlanmış 21 yazı, her ne kadar birbirinden farklı konuları ele alsa da Anadolu bağlarını asırlardır bezeyen onlarca üzüm türü gibi esas rayihada birleşti. Şiraz, sultaniye, ada karası, Mevlana, narince, kuşüzümü, müşküle, ata sarısı, razakı, misket, yeni hasat, papaz karası... Her biri Bağ Bozumu'ndaki yerlerini aldılar; bağı, bağbancıyı hoşnut edecek ziyaretini bekliyorlar... (Arka Kapak) Bu kitapta Türk dil biliminin uzun yazılı tarihine ve geniş coğrafyasına ait örnekler karşılaştırmalı dil biliminin yöntemlerinden yararlanılarak incelenmektedir. Yapım ve çekim ekleri, edatlar ve yardımcı fiiller gibi bağlı biçimlere ağırlık verilen Türkçe Yazıları içinde Tatarca, Başkurtça, Karayca, Kırgızca gibi ülkemizde az araştırılmış Türk lehçelerinin dil bilgisi ve söz varlığı incelemeleri de yer almaktadır. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786054117840
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   347 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   138957    Ömür Ceylan    Bağ Bozumu: Edebiyat Araştırmaları     Kesit Yayınları        9786054117840    Edebiyat    Dil    Araştırma                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat