Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Atatürk'ün Konuşma ve Yazışmalarında Ermeni Sorunu Mehmet Saray Atatürk'ün Konuşma ve Yazışmalarında Ermeni Sorunu Mehmet Saray

#smrgKİTABEVİAtatürk'ün Konuşma ve Yazışmalarında Ermeni Sorunu

Liste Fiyatı : 10,00
İndirimli Fiyat : 7,50
Kazancınız : 2,50
%25
Temin süresi 10 gündür.
Atatürk'ün Konuşma ve Yazışmalarında Ermeni Sorunu
Atatürk'ün Konuşma ve Yazışmalarında Ermeni Sorunu #smrgKİTABEVİ
Atatürk Araştırma Merkezi
7.50
I. Dünya Harbi'nde düşmanla işbirliği yapan Ermenilerin, bu işbirliğine destek veren grupların Anadolu coğrafyasından alınıp o zaman Osmanlı idaresi altında bulunan Suriye, Lübnan taraflarına zorunlu göçe tabi tutulmaları dönemin pek çok devlet ricaline olduğu gibi Atatürk'e de sorulmuştur. Ermenilerin zorunlu göçe tabi tutulmalarında Atatürk'ün herhangi bir ilgisi olmadığı gayet açıktır. Buna rağmen bazı yazarların Atatürk'ü de bu konunun içine sokmaya ve gerçek dışı bilgiler vermeye çalıştıkları görülmüştür. Burada akla şöyle bir soru gelebilir: Gerçekten Atatürk Ermeni problemi ile ilgilenmiş midir ve bu konu hakkında ne düşünmüştür veya ne yapmıştır? Bu ve buna benzer soruların cevaplarını alabilmek için o dönemin belgelerine inmek zarureti vardır. Atatürk'ün Ermeniler hakkında yaptığı konuşmalardan ve yazışmalardan oluşan belgeleri değerlendiren 'Atatürk'ün Konuşmalarında ve Yazışmalarında Ermeni Sorunu' adı altında elinizdeki bu çalışma hazırlanmıştır. Bu çalışma ile; Atatürk'ün Ermeniler ile ilgili konuşma ve yazışmalarında dile getirdiği gerçeklerin belgelerini kamuoyunun dikkatine ve istiadesine sunarak bu alanda yapılan çirkin kampanyaların ne kadar mesnetsiz olduğu ortaya koyulmaya çalışılmıştır.
 • Açıklama
  • I. Dünya Harbi'nde düşmanla işbirliği yapan Ermenilerin, bu işbirliğine destek veren grupların Anadolu coğrafyasından alınıp o zaman Osmanlı idaresi altında bulunan Suriye, Lübnan taraflarına zorunlu göçe tabi tutulmaları dönemin pek çok devlet ricaline olduğu gibi Atatürk'e de sorulmuştur. Ermenilerin zorunlu göçe tabi tutulmalarında Atatürk'ün herhangi bir ilgisi olmadığı gayet açıktır. Buna rağmen bazı yazarların Atatürk'ü de bu konunun içine sokmaya ve gerçek dışı bilgiler vermeye çalıştıkları görülmüştür. Burada akla şöyle bir soru gelebilir: Gerçekten Atatürk Ermeni problemi ile ilgilenmiş midir ve bu konu hakkında ne düşünmüştür veya ne yapmıştır? Bu ve buna benzer soruların cevaplarını alabilmek için o dönemin belgelerine inmek zarureti vardır. Atatürk'ün Ermeniler hakkında yaptığı konuşmalardan ve yazışmalardan oluşan belgeleri değerlendiren 'Atatürk'ün Konuşmalarında ve Yazışmalarında Ermeni Sorunu' adı altında elinizdeki bu çalışma hazırlanmıştır. Bu çalışma ile; Atatürk'ün Ermeniler ile ilgili konuşma ve yazışmalarında dile getirdiği gerçeklerin belgelerini kamuoyunun dikkatine ve istiadesine sunarak bu alanda yapılan çirkin kampanyaların ne kadar mesnetsiz olduğu ortaya koyulmaya çalışılmıştır.
   Stok Kodu
   :
   9789751622624
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   148 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat