Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Atatürk'ten Ermeni Konusu - Belgelerle İsmet Görgülü Atatürk'ten Ermeni Konusu - Belgelerle İsmet Görgülü

#smrgKİTABEVİAtatürk'ten Ermeni Konusu - Belgelerle -

Liste Fiyatı : 0,00
9789754949926
33650
Atatürk'ten Ermeni Konusu - Belgelerle -
Atatürk'ten Ermeni Konusu - Belgelerle - #smrgKİTABEVİ
Bilgi Yayınevi
0.00
Ermeni sorunu neden çıktı? Siyasi amacı neydi? Kurtuluş Savaşı döneminde Ermeni yayılmacılığına karşı nasıl mücadele verildi? Atatürk, 'Ermeni sorunu'na ve sözde Ermeni soykırımına nasıl yaklaştı? Ne gibi mücadele metotları geliştirdi? Konuyla ilgili yorumları neydi? Araştırmacı-yazar İsmet Görgülü, Atatürk'ün 'Ermeni sorunu'na nasıl yaklaştığını ve neler yaptığını ortaya çıkarmak için yoğun bir çalışma yaptı. Atatürk'ün yazdıklarını ve söylediklerini içeren tüm yayınları taradı; Ermenilerle ilgili cümle, paragraf veya metinleri topladı ve oldukça şaşırtıcı, bilinmeyen, çok zengin bilgi ve yorumları gün ışığına çıkardı.
 • Açıklama
  • Ermeni sorunu neden çıktı? Siyasi amacı neydi? Kurtuluş Savaşı döneminde Ermeni yayılmacılığına karşı nasıl mücadele verildi? Atatürk, 'Ermeni sorunu'na ve sözde Ermeni soykırımına nasıl yaklaştı? Ne gibi mücadele metotları geliştirdi? Konuyla ilgili yorumları neydi? Araştırmacı-yazar İsmet Görgülü, Atatürk'ün 'Ermeni sorunu'na nasıl yaklaştığını ve neler yaptığını ortaya çıkarmak için yoğun bir çalışma yaptı. Atatürk'ün yazdıklarını ve söylediklerini içeren tüm yayınları taradı; Ermenilerle ilgili cümle, paragraf veya metinleri topladı ve oldukça şaşırtıcı, bilinmeyen, çok zengin bilgi ve yorumları gün ışığına çıkardı.
   Stok Kodu
   :
   9789754949926
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   360 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2006
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   33650    İsmet Görgülü    Atatürk'ten Ermeni Konusu - Belgelerle -     Bilgi Yayınevi        #smrgTELİF    Tarih    Ermeni Sorunu                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat