Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303067663
67663
Ahlan ve Sahlan Kahire
Ahlan ve Sahlan Kahire #smrgSAHAF
MB Yayınevi
0.00
Güneş, batıda Libya sınırlarına doğru uzanıp giden, kilometrelerce sonra da dünyanın en büyük çölü Büyük Sahra'yla kucaklaşan Giza Çölü'nün üzerinde, dünyanın öteki yarısına doğru ağır ağır kaymaya başlarken, binlerce camiden ezan sesleri yükseliyor gökyüzüne. Ezan seslerine karışan klaksonlar, arı kovanı gibi kaynayan kentin gürültüsü, Nil üzerinde, rüzgârı arkasına alarak kayıp giden bembeyaz felukaların yüzyıllar ötesinden bu yana süregelen danslarına eşlik ediyor. Geçmişte güneş tanrılarının yaşadığı bu ülkenin başkentine tepeden bakmak bir başka güzel. -Turgay Tuna (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Güneş, batıda Libya sınırlarına doğru uzanıp giden, kilometrelerce sonra da dünyanın en büyük çölü Büyük Sahra'yla kucaklaşan Giza Çölü'nün üzerinde, dünyanın öteki yarısına doğru ağır ağır kaymaya başlarken, binlerce camiden ezan sesleri yükseliyor gökyüzüne. Ezan seslerine karışan klaksonlar, arı kovanı gibi kaynayan kentin gürültüsü, Nil üzerinde, rüzgârı arkasına alarak kayıp giden bembeyaz felukaların yüzyıllar ötesinden bu yana süregelen danslarına eşlik ediyor. Geçmişte güneş tanrılarının yaşadığı bu ülkenin başkentine tepeden bakmak bir başka güzel. -Turgay Tuna (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303067663
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   284 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   67663    Ahlan ve Sahlan Kahire     MB Yayınevi    Turgay Tuna    Gezi / Seyahatname                        Dünya Kentleri    9789759191009            9759191008        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat