Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Zeytin Kitabı Zeytin Kitabı

#smrgKİTABEVİZeytin Kitabı

Liste Fiyatı : 0,00
9786054907984
195735
Zeytin Kitabı
Zeytin Kitabı #smrgKİTABEVİ
Kitabevi Yayınları
0.00
Zeytin Kitabı; zeytinin Türkiye coğrafyasındaki dağılımını, zeytin çeşitlerini, zeytin toplama işlemini ve iş bölümünü, zeytin kelimesinin Türkçeye hangi metinlerle girdiğini ve tarihçesini, zeytin ve yan ürünlerinin terminolojisini açıklayan, kutsal metinlerde, halk inançlarında, türkülerde, modern edebiyatta zeytinden ne şekilde bahsedildiğini anlatan bir çalışmadır. Anıta dönüşen zeytin ağaçları, zeytincilik müzeleri, natür mortlarda zeytin, karikatürlerle zeytinyağı karaborsası konuları da Zeytin Kitabı'nın birer bölümüdür.
 • Açıklama
  • Zeytin Kitabı; zeytinin Türkiye coğrafyasındaki dağılımını, zeytin çeşitlerini, zeytin toplama işlemini ve iş bölümünü, zeytin kelimesinin Türkçeye hangi metinlerle girdiğini ve tarihçesini, zeytin ve yan ürünlerinin terminolojisini açıklayan, kutsal metinlerde, halk inançlarında, türkülerde, modern edebiyatta zeytinden ne şekilde bahsedildiğini anlatan bir çalışmadır. Anıta dönüşen zeytin ağaçları, zeytincilik müzeleri, natür mortlarda zeytin, karikatürlerle zeytinyağı karaborsası konuları da Zeytin Kitabı'nın birer bölümüdür.
   Stok Kodu
   :
   9786054907984
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   339 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2017
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   195735        Zeytin Kitabı     Kitabevi Yayınları    Emine Gürsoy Naskali    #smrgTELİF    Kültür    Edebiyat    Ziraat    Halkbilimi                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat