Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Zem Şehri
Zem Şehri #smrgSAHAF
Donkişot Yayınları
0.00
Merkeze alınan somut realite ve otobiyografik öğenin bütünselliğini yaydığı "Son Yaz Sokaklarında" ile Serdar Koçak'ın Türkçe için gerçekleştirdiği geniş girizgâh tamamlanıyor. Bu yapıt, Türk dili ile "Öncü sanat"ın gövdesine kavuşturulabileceğinin sağlam kanıtlarından biridir. Dil, bu kitaplarda, kendini yararak realitenin "yazı"ya, oradan da "hayat"a akmasına yataklık ediyor. Ne diyor Koçak? İşte şunu diyor. "Birbirini tamamlamazmış gibi görünen hayat parçalarım, güzel sanatlar yoluyla bir isyandır." Su, biriktiği yeraltından, akacağı yüzeye sızıyor. -OSMAN ÇAKMAKÇI (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Merkeze alınan somut realite ve otobiyografik öğenin bütünselliğini yaydığı "Son Yaz Sokaklarında" ile Serdar Koçak'ın Türkçe için gerçekleştirdiği geniş girizgâh tamamlanıyor. Bu yapıt, Türk dili ile "Öncü sanat"ın gövdesine kavuşturulabileceğinin sağlam kanıtlarından biridir. Dil, bu kitaplarda, kendini yararak realitenin "yazı"ya, oradan da "hayat"a akmasına yataklık ediyor. Ne diyor Koçak? İşte şunu diyor. "Birbirini tamamlamazmış gibi görünen hayat parçalarım, güzel sanatlar yoluyla bir isyandır." Su, biriktiği yeraltından, akacağı yüzeye sızıyor. -OSMAN ÇAKMAKÇI (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303067577
   Boyut
   :
   11x21
   Sayfa Sayısı
   :
   79 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2001
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   67577    Zem Şehri     Donkişot Yayınları    Serdar Koçak    Anlatı    Çağdaş Türk Edebiyatı                        9789758627271            9758627279        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat