Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Zaman Piramitleri: Deja-vu Duygusunun Tarihçesi ve Kuramı Remo Bodei Zaman Piramitleri: Deja-vu Duygusunun Tarihçesi ve Kuramı Remo Bodei Zaman Piramitleri: Deja-vu Duygusunun Tarihçesi ve Kuramı Remo Bodei

#smrgKİTABEVİZaman Piramitleri: Deja-vu Duygusunun Tarihçesi ve Kuramı

Liste Fiyatı : 0,00
9789752984332
184050
Zaman Piramitleri: Deja-vu Duygusunun Tarihçesi ve Kuramı
Zaman Piramitleri: Deja-vu Duygusunun Tarihçesi ve Kuramı #smrgKİTABEVİ
Dost Kitabevi
0.00
İçimizden her biri belirsiz bir geçmişte kesinlikle aynı olan durumları daha önce yaşamış olduğu, yani ilk kez karşılaştığı bir kimseyi daha önce tanımış, hiç bulunmadığı bir yeri daha önce görmüş ve hiç söylemediği cümleleri daha önce söylemiş olduğu duygusunu açık ve ani biçimde tatmıştır. Bu süreksiz, gevşek ve ani izlenime, olanaksızı çelişkili biçimde tanıma izlenimine, güncel algının herhangi bir gerçek anıya karşılık gelmediği yolundaki keskin bilinç eşlik eder. Dahası, o belirli deneyimi ilk kez, yalnızca şimdi yaşamakta olduğumuzu da mükemmel biçimde biliriz.

Déjà-vu duygusunu algısal bir fenomenle sınırlamayıp tüm bir felsefe ve sanat tarihini kat ediyor büyük İtalyan düşünür Remo Bodei.

 • Açıklama
  • İçimizden her biri belirsiz bir geçmişte kesinlikle aynı olan durumları daha önce yaşamış olduğu, yani ilk kez karşılaştığı bir kimseyi daha önce tanımış, hiç bulunmadığı bir yeri daha önce görmüş ve hiç söylemediği cümleleri daha önce söylemiş olduğu duygusunu açık ve ani biçimde tatmıştır. Bu süreksiz, gevşek ve ani izlenime, olanaksızı çelişkili biçimde tanıma izlenimine, güncel algının herhangi bir gerçek anıya karşılık gelmediği yolundaki keskin bilinç eşlik eder. Dahası, o belirli deneyimi ilk kez, yalnızca şimdi yaşamakta olduğumuzu da mükemmel biçimde biliriz.

   Déjà-vu duygusunu algısal bir fenomenle sınırlamayıp tüm bir felsefe ve sanat tarihini kat ediyor büyük İtalyan düşünür Remo Bodei.

   Stok Kodu
   :
   9789752984332
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   150 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Çeviren
   :
   Durdu Kundakçı
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   184050    Remo Bodei    Zaman Piramitleri: Deja-vu Duygusunun Tarihçesi ve Kuramı     Dost Kitabevi        #smrgÇEVİRİ    Edebiyat                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat