Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Yeniçağ Biliminin Doğuşu: Bilimsel Düşüncenin Tarihi Üzerine İncelemel Yeniçağ Biliminin Doğuşu: Bilimsel Düşüncenin Tarihi Üzerine İncelemel

#smrgKİTABEVİYeniçağ Biliminin Doğuşu: Bilimsel Düşüncenin Tarihi Üzerine İncelemeler

Liste Fiyatı : 0,00
9789755201108
42297
Yeniçağ Biliminin Doğuşu: Bilimsel Düşüncenin Tarihi Üzerine İncelemeler
Yeniçağ Biliminin Doğuşu: Bilimsel Düşüncenin Tarihi Üzerine İncelemeler #smrgKİTABEVİ
Gündoğan Yayınları
0.00
Alexander Koyre'nin en ünlü izleyicileri T.S. Kuhn ile P.K. Feyerabend'dir. Kuhn'un "Bilimsel Devrimlerin Yapısı" ve Feyerabend'in "Yönteme Hayır" adlı kitapları dilimize çevrilip yayımlandı. Biz de bu kitapta, Kuhn'un "ustam" diye andığı Koyre'nin ölümünden sonra yayımlanan "Etudes d'histoire de la pensee scientifique" adlı kitabından seçtiğimiz onbir yazıyı okura sunuyoruz. Bu yazılar 1930 ile 1963 yılları arasında çeşitli dergilerde yayımlanmış. En karmaşık konuları bile yalın, kolay anlaşılır bir üslupla ele alan Koyre'nin yazılarını felsefe okurunun ilginç bulacağını umuyoruz.
 • Açıklama
  • Alexander Koyre'nin en ünlü izleyicileri T.S. Kuhn ile P.K. Feyerabend'dir. Kuhn'un "Bilimsel Devrimlerin Yapısı" ve Feyerabend'in "Yönteme Hayır" adlı kitapları dilimize çevrilip yayımlandı. Biz de bu kitapta, Kuhn'un "ustam" diye andığı Koyre'nin ölümünden sonra yayımlanan "Etudes d'histoire de la pensee scientifique" adlı kitabından seçtiğimiz onbir yazıyı okura sunuyoruz. Bu yazılar 1930 ile 1963 yılları arasında çeşitli dergilerde yayımlanmış. En karmaşık konuları bile yalın, kolay anlaşılır bir üslupla ele alan Koyre'nin yazılarını felsefe okurunun ilginç bulacağını umuyoruz.
   Stok Kodu
   :
   9789755201108
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   192 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat