Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Yeni Türk Şiirinin Kurucularından Cenab Şahabeddin Hasan Akay

#smrgSAHAFYeni Türk Şiirinin Kurucularından Cenab Şahabeddin

Liste Fiyatı : 0,00
303140918
140918
Yeni Türk Şiirinin Kurucularından Cenab Şahabeddin
Yeni Türk Şiirinin Kurucularından Cenab Şahabeddin #smrgSAHAF
3F Yayınevi
0.00
Bu dizi, Yenileşme Dönemi Türk Şiiri üzerinde bugüne kadar yapılmış çalışmalara yeni halkalar eklemek; duygu, hayal ve düşünce köklerimizi yeniden, diri bir dikkatle incelemek ve değerli okurlarımıza sunmak amacıyla gerçekleştirilmiştir. Bu dizi ile biz, şiirin ruha nüfuz eden sesini aziz okuyucularla birlikte tekrar duymak, yeni esintilerle ihya olmak, günümüzün inceliklere ve güzelliklere karşı gittikçe yabancılaşan hattâ nasırlaşan duyarlığını uyarıp canlandırmak istiyoruz. Dizinin bu bakımdan yararlı olacağı kanaatindeyiz. Yenileşme Dönemi Türk Şiiri dizisi içinde, Yeni Türk Şiiri'nin kurucu şahsiyetleri yer alacaktır. (Tanıtım Yazısından)
 • Açıklama
  • Bu dizi, Yenileşme Dönemi Türk Şiiri üzerinde bugüne kadar yapılmış çalışmalara yeni halkalar eklemek; duygu, hayal ve düşünce köklerimizi yeniden, diri bir dikkatle incelemek ve değerli okurlarımıza sunmak amacıyla gerçekleştirilmiştir. Bu dizi ile biz, şiirin ruha nüfuz eden sesini aziz okuyucularla birlikte tekrar duymak, yeni esintilerle ihya olmak, günümüzün inceliklere ve güzelliklere karşı gittikçe yabancılaşan hattâ nasırlaşan duyarlığını uyarıp canlandırmak istiyoruz. Dizinin bu bakımdan yararlı olacağı kanaatindeyiz. Yenileşme Dönemi Türk Şiiri dizisi içinde, Yeni Türk Şiiri'nin kurucu şahsiyetleri yer alacaktır. (Tanıtım Yazısından)
   Stok Kodu
   :
   303140918
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   251 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   140918    Hasan Akay    Yeni Türk Şiirinin Kurucularından Cenab Şahabeddin     3F Yayınevi        303140918    Edebiyat    Biyografi     Şiir                            
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat