Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303053496
53496
Yeni Roma : Terörist ABD
Yeni Roma : Terörist ABD #smrgSAHAF
Tohum Basım Yayın
0.00
ABD'nin ''Küresel İmparatorluk'' girişiminin arka planının kuramsal ve pratik açılardan irdelendiği dört kitaplık bu dizinin son kitabında, farklı ülkelerden yazarlar, Irak somutunda Amerikan müdahaleciliğinin hedef ve olası sonuçlarını tartışıyor, bu serüvenci girişimin bizatihi ABD açısından taşıdığı riskleri gözler önüne seriyor. AB ile ABD arasındaki çelişkilerin ve BM, NATO gibi kurumların ABD saldırganlığı sonucu içine sürüklediği etkisizleşmenin de gözler önüne serildiği kitapta, ABD'nin saldırgan politikalarıyla biçimlenen yeni durumun İnsan Hakları ve demokrasiye verdiği hasarların ayrıntılı bir dökümü yer almakta.
 • Açıklama
  • ABD'nin ''Küresel İmparatorluk'' girişiminin arka planının kuramsal ve pratik açılardan irdelendiği dört kitaplık bu dizinin son kitabında, farklı ülkelerden yazarlar, Irak somutunda Amerikan müdahaleciliğinin hedef ve olası sonuçlarını tartışıyor, bu serüvenci girişimin bizatihi ABD açısından taşıdığı riskleri gözler önüne seriyor. AB ile ABD arasındaki çelişkilerin ve BM, NATO gibi kurumların ABD saldırganlığı sonucu içine sürüklediği etkisizleşmenin de gözler önüne serildiği kitapta, ABD'nin saldırgan politikalarıyla biçimlenen yeni durumun İnsan Hakları ve demokrasiye verdiği hasarların ayrıntılı bir dökümü yer almakta.
   Stok Kodu
   :
   303053496
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   269 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   53496    Yeni Roma : Terörist ABD     Tohum Basım Yayın    Noam Chomsky    Temel Demirer; Nawal El Saadawi    Politika / Siyaset                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat