Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Yel Üfürdü, Su Götürdü: Ailem, Çocukluğum, Gençliğim, Mesleğim, Yaşadı Yel Üfürdü, Su Götürdü: Ailem, Çocukluğum, Gençliğim, Mesleğim, Yaşadı

#smrgSAHAFYel Üfürdü, Su Götürdü: Ailem, Çocukluğum, Gençliğim, Mesleğim, Yaşadıklarım ve Gördüklerim...

Liste Fiyatı : 0,00
303017462
17462
Yel Üfürdü, Su Götürdü: Ailem, Çocukluğum, Gençliğim, Mesleğim, Yaşadıklarım ve Gördüklerim...
Yel Üfürdü, Su Götürdü: Ailem, Çocukluğum, Gençliğim, Mesleğim, Yaşadıklarım ve Gördüklerim... #smrgSAHAF
BKY Babıali Kültür Yayıncılık
0.00
Mahir Kaynak'ın otobiyografik hatıraları, bir insanın kendi hayatına ironik ve objektif bir yaklaşımda bulunma denemesi. Çocukluktan başlayarak, ilk gençlik, askeri okul, üniversite, MİT ve siyaset dönemeçlerinden geçen sürprizlerle dolu hareketli bir hayat. Mahir Kaynak, hatıralarında üniversite, MİT ve siyaset kurumu hakkında tecrübeli bir istihbaratçı olarak önemli açıklamalarda bulunuyor. Kaynak, kitabında 1971'de Madanoğlu cuntasının nasıl çökertildiğini, MİT'in yanılgılarını ve iç çekişmelerini, daha 70'li yıllarda Türkiye üzerinde ABD-Avrupa rekabetini nasıl farekttiğini, Hiram Abas'la birlikte MİT'teki köstebeği nasıl ortaya çıkardıklarını, Müsteşarlığa oynayan Hiram Abas'ı niçin desteklemediğini, Aydın Menderes'in kurduğu Büyük Değişim partisi Genel Başkan Yardımcılığı'ndan neden ayrıldığını, Üniversite'nin bilimi kalkan yapan siyasi bir kurum kimliğine nasıl büründüğünü, ve daha bir çok bilinmeyeni sebep-sonuç ilişkisi içinde sadece anlattıklarının mantıki tutarlılığını referans göstererek açığa çıkarıyor. Ama sonuçta "Yel Üfürür ve Su Götürür", geriye kalan tarafsız bir istihbaratçının hayalleri ve kırgınlıklarıdır sadece... (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Mahir Kaynak'ın otobiyografik hatıraları, bir insanın kendi hayatına ironik ve objektif bir yaklaşımda bulunma denemesi. Çocukluktan başlayarak, ilk gençlik, askeri okul, üniversite, MİT ve siyaset dönemeçlerinden geçen sürprizlerle dolu hareketli bir hayat. Mahir Kaynak, hatıralarında üniversite, MİT ve siyaset kurumu hakkında tecrübeli bir istihbaratçı olarak önemli açıklamalarda bulunuyor. Kaynak, kitabında 1971'de Madanoğlu cuntasının nasıl çökertildiğini, MİT'in yanılgılarını ve iç çekişmelerini, daha 70'li yıllarda Türkiye üzerinde ABD-Avrupa rekabetini nasıl farekttiğini, Hiram Abas'la birlikte MİT'teki köstebeği nasıl ortaya çıkardıklarını, Müsteşarlığa oynayan Hiram Abas'ı niçin desteklemediğini, Aydın Menderes'in kurduğu Büyük Değişim partisi Genel Başkan Yardımcılığı'ndan neden ayrıldığını, Üniversite'nin bilimi kalkan yapan siyasi bir kurum kimliğine nasıl büründüğünü, ve daha bir çok bilinmeyeni sebep-sonuç ilişkisi içinde sadece anlattıklarının mantıki tutarlılığını referans göstererek açığa çıkarıyor. Ama sonuçta "Yel Üfürür ve Su Götürür", geriye kalan tarafsız bir istihbaratçının hayalleri ve kırgınlıklarıdır sadece... (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   303017462
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   144 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2003
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat